نوبخت: امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه آمریکا را دور بزنیم/ کاهش سقف فروش نفت خود تحریمی است

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر این‌که «کشور به طور شایسته تحریم‌های ناعادلانه نفتی را پشت سر خواهد گذاشت» گفت: بنا بر احتیاط در بودجه سال جاری فروش نفت روزانه به ۱.۵ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است، اما ما می‌دانیم که عملکرد بهتری خواهیم داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۳۹۸ در مخالفت با پیشنهاد علیرضا سلیمی به منظور تعیین سقف فروش یک میلیون بشکه نفت در روز، بیان کرد: در سال جاری ما به طور متوسط فروش روزانه دو میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه نفت را پیش‌بینی کرده‌ بودیم و در ماه‌های نخستین حتی بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت روزانه به فروش رساندیم.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به افت نسبی که پیش آمد، باز به طور متوسط ما روزانه فروش مناسبی داشتیم. با همه این تفاسیر مجددا در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ ما احتیاط لازم را رعایت کردیم و فروش نفت را روزانه ۱.۵ میلیون بشکه در نظر گرفته‌ایم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه تصریح کرد: البته ما می‌دانیم که به طور شایسته تحریم‌های ناعادلانه و ظالمانه را پشت سر خواهیم گذاشت و از تمام هنر و تجربیات سالیان گذشته برای دورزدن تحریم‌ها استفاده خواهیم کرد.

نوبخت در پایان گفت: اما باز بنا به احتیاط ما فروش روزانه نفت را از دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه به ۱.۵ بشکه در روز در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کاهش دادیم. ان‌شاءالله از این نیز بیشتر عملکرد خواهیم داشت. ما نباید خودمان بیش از این تحریم‌های آمریکا را جدی تلقی کنیم و فروش نفت را یک میلیون بشکه در روز در نظر بگیریم.