بررسی تعیین قیمت نفت در بودجه۹۸/ اختصاص یک هزار ۵۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی مناطق محروم در لایحه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تعیین قیمت نفت در بودجه سال ۹۸ در کمیسیون متبوعش مورد بررسی قرار گرفت، گفت: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت؛ مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون متبوعش، گفت: بندهای لایحه بودجه سال 1398 در این نشست بررسی شد؛ کمیسیون به دنبال شفافیت درآمدهای نفتی است چراکه تا به امروز مجلس هیچ گونه دخالتی در 14.5 درصد سهم شرکت ملی نفت نداشته است.

اختصاص یک هزار و  500 میلیارد تومان برای گازرسانی مناطق محروم در بودجه 98

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: در بودجه سال آینده 2 تعهد برای شرکت ملی نفت از محل 14.5 درصد مقرر شد؛ نخست یک هزار و  500 میلیارد تومان برای گازرسانی با اولویت گازرسانی به مناطق محروم مانند شهرهای استان سیستان و بلوچستان هرمزگان پیش بینی شده است و دوم 6 هزار میلیارد تومان برای تهاتر قیر که در سال گذشته 3 هزار میلیارد تومان بود.

فهرست هزینه‌های شرکت ملی نفت باید در اختیار مجلس قرار گیرد

وی اظهار کرد: فهرست هزینه‌های شرکت ملی نفت باید در اختیار مجلس قرار گیرد این درحالی است که این لیست در هیچ سالی به مجلس ارائه نشده است. برای تحقق این مهم کمیته کاری باید چارچوب و شکل این لیست را مشخص کند تا فهرست هزینه‌های شرکت ملی نفت مشخص شود.

تاکید کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر شفافیت هزینه‌های شرکت ملی نفت

لاهوتی با بیان اینکه مجلس با هدف شفافیت بر ارائه فهرست هزینه های شرکت ملی نفت تاکید می کند، بیان کرد: برخی اعتقاد دارند اختصاص 14.5 درصد از بودجه به این شرکت کم است و برخی دیگر اعتقادی کاملا متفاوت دارند.

تعیین قیمت نفت در بودجه سال 98

وی با بیان اینکه در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تعیین قیمت نفت در بودجه سال 98 مورد بررسی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: همچنین در نشست امروز نحوه تخصیص اعتبار ارز 4 هزار و 200 تومانی برای کالای اساسی مورد بررسی قرار گرفت چراکه در بودجه سال آتی برای این ارز مبلغ 14 هزار میلیارد دلار اختصاص داده شده است که تفاوت آن با ارز نیمایی حدود 54 هزار میلیارد تومان است. باید دید آیا این مبلغ در سال آیده اختصاص داده شود یا نیاز است نحوه پرداخت مورد بازبینی قرار گیرد.

2 هفته زمان برای بررسی لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان در روش دولت برای اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی دغدغه دارند چراکه زمانی که ارز 4 هزار و 200 تومانی پرداخت می‌شود باید تاثیر این ارز در قیمت‌ها برای مردم مشهود باشد. سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز در مورد روش اختصاص این ارز تردید داردبه همین دلیل مقرر شد این مباحث در جلسات آتی کمیسیون بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

فردا؛ برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق بودجه 98

گفتنی است فردا عصر(سه‌شنبه 18 دی)  جلسه کمیسیون تلفیق بودجه98 به منظور تهیه آیین نامه و مقدمات بررسی لایحه بودجه سال 98 برگزار می‌شود.2 هفته زمان برای بررسی لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است در صورتی که در این 2 هفته بررسی لایحه بودجه به نتیجه نرسد کمیسیون تلفیق نهایتا تا 3 هفته جمع بندی خود را به صحن علنی ارائه می کند.

۰ نفر