۰ نفر

پیش‌بینی وزش باد شدید در تهران

۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۳۹
کد خبر: 287540
پیش‌بینی وزش باد شدید در تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وزش باد شدید در تهران طی امروز ( 2 مرداد) و افزایش نسبی غلظت ذرات معلق خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حسین شهبازی با بیان اینکه بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، به تدریج طی امروز (۲ مرداد) بر میزان ناپایداری جوی نسبت به روز گذشته افزوده می‌شود، اظهار کرد: در برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه با جهات متغیر در طول روز (متغیر بین غربی تا جنوب‌شرقی) انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: وزش باد در برخی ساعات طی امروز (۲ مرداد) خیزش گرد و خاک و افزایش نسبی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه با تداوم این شرایط جوی طی فردا (۳ مرداد) وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود، گفت: بر این اساس انتظار می‌رود طی فردا به دلیل وزش باد بر غلظت ذرات معلق به صورت موقت افزوده شود.

به گفته شهبازی تا روز آینده دما کاهش جزیی خواهد یافت.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۹۲ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون تهران نیز با شاخص میانگین ۱۰۰ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.