کد خبر 466125

پیام امیدوارکننده همتی برای مردم

رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: نقدها و تجزیه تحلیل‌های کارشناسان و اصحاب رسانه همواره مورد احترام بوده و از آنها استفاده کرده‌ام.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: سخنی با مردم عزیز

بارها از این صفحه، سیاست‌ها و برنامه‌های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته‌ام. هدف اصلی از این نوشته‌ها، ارائه شفافیت در کارها بوده است. من به خوبی می دانم که با توضیح سیاست‌ها، بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می پردازند و تجزیه و تحلیل می کنند. این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آنها استفاده کرده‌ام. اما در این میان دو نکته توسط برخی از نوشته ها و مصاحبه‌ها نادیده  گرفته می شود : 

اول، شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی در آن قرار دارد. در شرایط عادی، بدیهی است که بسیاری از پیشنهادها و راهکارها قابل انجام است، ولی در اوضاع کنونی، که اقتصاد تحت شدیدترین فشارها قرار دارد، اندکی انصاف ومسئولیت پذیری درتحلیل وسخن گفتن، با توجه به عوامل مؤثر خارج از کنترل، می طلبد.

دوم کارها و اقداماتی است که بانک مرکزی دراین دوره دو ساله انجام داده و می دهد. بخشی از این اقدامات در قالبی است که به اطلاع شما مردم عزیز رسیده و نتایج آنهم دیده می شود. اما بخش مهم ازاقدامات خدمتگزاران شمامردم دربانک مرکزی، مربوط به فعالیتهایی است که برای جلوگیری از سوء استفاده واضعان فشار حداکثری،سخنی از آنهابه میان نیاورده‌ام. اگر نبود این بخش اقدامات و تلاشها، بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز در ابعاد بسیار بزرگتری اقتصاد کشور  را دچار عدم تعادل‌های جدی میکرد ، اگرچه به هیچ عنوان منکرمشکلات و رنج مردم شریف ایران نیستم. من و همکارانم، علیرغم تمام سختی ها، مصمم به کنترل تورم ودستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم، به عنوان اولویت‌های اصلی هستیم، امیدوارم بعد ازاین که باسرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم، مردم را درجریان اقدامات و سختی‌های راهی که آمده‌ایم، قرار دهم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۸ ۴

  تو این دوسال قیمت دلار رو شخص شما از 9به 26رسوند‌این تنها اقدام شما بود

 • مممم
  ۸ ۲

  فقط دروع و دروغ . عمرا اگه قیمت تخمه مرغ 1500 به خیالت باشه .

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  سلام خیلی تورم شدیده هرچی میدویم بجای نمیرسه

 • یوسف
  ۱۳ ۰

  کجای خبر امیدوار کننده بود

 • ناشناس
  ۷ ۰

  احسن به کنترل اقا همتی دلار۲۶ هزار تومن به این میگن تعدیل از نوع دولت تدبیر
  سلامتیشون صلوات

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا سود سپرده گذاری را بالا نمی‌برید تا سکه، دلار، مسکن، و.... گرونی و دلال بازی ها جمع شود، لطفا به درد دل مردم گوش دهید، خیلی خیلی مشکل است

 • Amir
  ۰ ۱

  خداییش پول دارها قوی تر شدن بی پولها بدبختر و بدبختر شدن آنوقت میگین طرفدار مستضعفین هستین‌ طرف گوشواره دخترش را میفروشه میریزه تو بورس بیچاره شده خدا وکیلی این راه پول درآوردن نیست

 • پویان
  ۰ ۱

  این همون دروغگوه که گفت تا دوروز دیگه دلار ارزان میکنیم وگران شدنش ربطی بما نداره

 • ناشناس
  ۰ ۱

  خدا وکیلی با چه رویی این حرفا رو میزنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری