کد خبر 463284

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

آیفون۱۱ در کدام کشورها گرانتر است؟!

با وجود اینکه آیفون ۱۱ - که در تاریخ ۲۰سپتامبر عرضه شد-، از آیفون X ارزان‌تر است، شهروندان برخی کشورها ممکن است از این نوید خوشحال نباشند. در چندین منطقه سراسر جهان، قیمت گوشی‌های آیفون به میزان قابل توجهی گران‌تر از ایالات متحده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، در حالی که یک آیفون با حافظه 64گیگابایتی، فاقد قرارداد، معاوضه با گوشی قدیمی یا قفل سیمکارت برای مشتری ایالات متحده حدود 750دلار آب می‌خورد (وابسته به مالیات فروش محلی و ایالتی)، این قیمت ممکن است هنوز در کشورهای دیگر ارزان محسوب شود.

گفتنی است که مصرف‌کنندگان هندی برای گوشی مشابه باید معادل بیش از 900دلار آمریکا هزینه کنند و این مسئله سبب می‌شود آیفون 11 در این کشور 19درصد گران‌تر باشد. آیفون 11Pro (64گیگ) در هند حتی 29درصد گران‌تر است.

یکی از عوامل گران‌تر بودن آیفون در خارج از کشور، پایین بودن مالیات فروش (کمتر از 10درصد) در بسیاری از مناطق ایالات متحده است.

در ژاپن، کشوری که مالیات فروش در آن به همان اندازه کم است، قیمت آیفون 11 اندکی از ایالات متحده گران‌تر است. در فرانسه، مالیات فروش آیفون 11، در مقایسه با آمریکا که حدود 100دلار بوده، تقریبا 160دلار است.

در خصوص هند باید اشاره کرد که اپل در این کشور تولید نمی‌شود. از آنجا که هند از بازارهای خود محافظت می‌کند، اپل مجبور است عوارض واردات برای گوشی‌های آیفون را پرداخت کند که این امر در قیمت محصول منعکس می‌شود. 

تولیدکنندگان گوشی‌های چینی مانند اوپو و شیائومی کارخانه‌هایی را در هند تاسیس کرده‌اند و از این طریق می‌توانند گوشی‌های خود را با قیمت بسیار پایین‌تری به بازار عرضه کنند. در نتیجه، سهم بازار اپل در هند تنها 3درصد است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر