کد خبر 422586

اعلام معذوریت استان یزد از پذیرش مسافران

ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد ضمن اعلام معذوریت این استان از پذیرش مسافران، از هموطنان خواست تا استان یزد را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد با صدور اطلاعیه شماره ۳۵ اعلام کرد: به اطلاع همه هم‌وطنان و همشهریان یزدی مقیم سایر استان‌ها می‌رساند بنا به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، به دلیل وضعیت بحرانی استان یزد در شیوع بیماری کرونا و نگرانی مدیران استان از تشدید این وضعیت، استان یزد با اعلام شرایط اضطراری از پذیرایی، ‌اسکان و اقامت مسافرین معذور است.

براساس این اطلاعیه، همه اماکن تاریخی، موزه ها، اماکن گردشی تعطیل هستند، مراکز اقامتی، هتل ها، مهمانسراها، مهمانپذیرها و کمپ‌های گردشگری از پذیرش مسافرین معذور می باشند و امکان اقامت در بوم‌گردی های سنتی و خانه های مسافر نیز مقدور نیست.

همچنین درخواست شده است که هم‌وطنان عزیز به هیچ وجه استان یزد را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند و در مبادی ورودی استان نیز تیم های بهداشتی و غربالگری مستقر هستند و از ورود مسافرانی که کوچک‌ترین علائم بیماری داشته باشند، جلوگیری می‌شود.

بر همین اساس به پلیس راه استان نیز دستور داده شده ‌است محدودیت‌های ترددی در مسیرهای ورودی به استان اعمال کنند.

این ستاد ابراز امیدواری کرده است که مردم استان و شهر میراث جهانی یزد که از دیرباز به مهمان نوازی شهره بوده اند، پس از کنترل این بیماری در فصل تابستان با آغوش باز پذیرای گردشگران و هم‌وطنان عزیز خواهند بود.

در پایان این اطلعیه نیز آمده است؛ امیدواریم با ماندن در منازل که در حال حاضر امن ترین مکان به شمار می آید، به قطع زنجیره شیوع بیماری کمک کنیم و با همدلی و عزم ملی کرونا را شکست دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر