{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 254939

براساس گزارش بانک مرکزی؛

تغییر قیمت کالاهای اساسی خوراکی در سبد هزینه خانوارها در بهمن ماه گذشته نشان می دهد که در این ماه قیمت برنج ایرانی و گوشت قرمز تغییر محسوسی نداشته اما در مقابل نرخ برنج خارجی و گوشت مرغ رشد کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، گزارشی از متوسط قیمت مناطق شهری کل کشور برای اقلام خوراکی منتخب در بهمن ماه ١٣٩٦ که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج ایرانی (هاشمی) درجه یک در بهمن ماه سال جاری 134626ریال بوده نسبت به دی ماه تغییر محسوسی نداشته است.

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج خارجی درجه یک ٦٥٠٣٧ ریال بوده که نسبت به ماه قبل 4.25 درصد افزایش داشته است.

**گروه گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آنها

متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در بهمن ماه به ٤٠٧١٦١ ریال رسیده که نسبت به دی ماه تغییر محسوسی نداشته است.

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله در بهمن ماه ٣٨٧٠٥٥ ریال بوده که در مقایسه با نرخ های دی ماه تغییر محسوسی ندارد.

در این گروه متوسط قیمت یک کیلوگرم مرغ ماشینی با افزایش 3.18 درصدی مواجه شد زیرا قیمت آن در بهمن ماه ٧٤٦٢٨ ریال و دی ماه ٧٢٣٢٥ ریال بوده است.

**گروه شیر، پنیر و تخم مرغ

در بهمن ماه متوسط قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه ٢٨٢٢٤ ریال و یک کیلوگرم ماست پاستوریزه ٣٨٩٨٨ ریال بوده است که نسبت به ماه قبل به ترتیب 0.59 درصد و 0.85 درصد افزایش قیمت داشته اند. در این ماه قیمت یک بسته 500 گرمی پنیر ایرانی پاستوریزه ٥٩٣٣٤ ریال بوده که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است.

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم تخم مرغ ماشینی در بهمن ماه برابر ٨١٦٠٨ ریال برآورد شده که نسبت به ماه قبل با افزایش 1.5 درصدی مواجه بوده است.

**گروه روغن ها و چربی ها

متوسط قیمت یک بسته ١٠٠ گرمی کره پاستوریزه (کره حیوانی) ٣٣٥٥٣ ریال است که نسبت به دی ماه 0.45 درصد افزایش داشت؛ در این گروه متوسط قیمت یک بطری ٩٠٠ گرمی روغن مایع ٥٣٨٥٧ ریال بوده که تغییر محسوسی نسبت به ماه قبل نداشته است.

**گروه میوه و خشکبار

متوسط قیمت یک کیلوگرم موز در بهمن ماه ٦٢٤٨٦ ریال بوده است که نسبت به ماه قبل با افزایش 11.22 درصدی مواجه شده است.

متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب درختی زرد در بهمن ماه ٣٧٦٠٢ ریال و متوسط قیمت پرتقال محصول داخل در بهمن ماه ٣٣٥٣٦ ریال بوده که هر دو نسبت به دی ماه گذشته تغییر محسوسی نداشته است.

**گروه سبزیجات

متوسط قیمت یک کیلوگرم خیار در بهمن ماه ٢٨٤٠٤ ریال و یک کیلوگرم گوجه فرنگی ٢٢٧٠٦ ریال بوده که نسبت به ماه قبل به ترتیب 5.61 و 14.59 درصد کاهش داشته اند. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی ١٧٧٩٩ ریال و متوسط قیمت یک کیلوگرم پیاز ٢٥٤٨٣ ریال بوده که نسبت به ماه قبل به ترتیب 2.78 درصد و 15.59 درصد رشد یافته اند.

**گروه قند، شکر، شیرینی ها و چای

متوسط قیمت یک کیلوگرم قند در بهمن ماه ٤٠٨١١ ریال و متوسط قیمت یک بسته 500 گرمی چای خارجی در بهمن ماه ٢١٢٣٥٧ ریال اعلام شد که نسبت به دی ماه به ترتیب 0.26 درصد و 1.66 درصد رشد یافته اند.

**گروه محصولات خوراکی طبقه بندی نشده در جای دیگر

متوسط قیمت یک کیلوگرم رب گوجه فرنگی در بهمن ماه ٥٦٦٠٧ ریال است که نسبت به ماه قبل ١,٢٢ درصد افزایش داشته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری