تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

۱۳۰ هزار تن شکر و برنج در روزهای پایانی سال توزیع می شود

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: در مجموع ۱۳۰ هزار تن شکر و انواع برنج با هدف ثبات قیمت و حفظ آرامش بازار کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال توزیع می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، براساس اقدام دولت برای تنظیم  بازار روزهای پایانی سال، ۱۳۰ هزار تن شکر و انواع برنج با هدف ثبات قیمت و حفظ آرامش بازار کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال توزیع می‌شود.

از این میزان ۷۰ هزار تن شکر و ۶۰ هزار تن انواع برنج در بازار توزیع خواهد شد.

در راستای اجرای مصوبات نشست قرارگاه امنیت غذایی و در ادامه طرح‌های تنظیم بازار کالاهای اساسی که با هدف ایجاد ثبات قیمت‌ها و حفظ آرامش بازار صورت می‌گیرد، ۳۰ هزار تن شکر سفید برای مصارف خانوار در روزهای پایانی سال توزیع خواهد شد.

همچنین برای تامین شکر مصرفی اصناف، ۴۰ هزار تن از این محصول در بخش شکر صنف و صنعت تخصیص داده شده است.

برای پاسخگویی به نیاز مردم در روزهای پایانی سال، بر اساس مصوبه قرارگاه امنیت غذایی ۶۰ هزار تن برنج نیز در انواع هندی و تایلندی در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

بر این اساس، برنج ۱۱۲۱ هندی هر کیلوگرم به قیمت مصرف کننده ۲۴۰ هزار ریال در کیسه‌های ۱۰ کیلویی، برنج تایلندی در کیسه‌های ۱۰ کیلویی هر کیلیوگرم برای مصرف کنندگان ۱۲۵ هزار ریال و شکر سفید در کیسه‌های ۵۰ کیلویی با قیمت ۱۲۵ هزار و ۳۵۰ ریال توزیع می‌شود.

کالاهای یادشده برای عرضه در سطح کشور تخصیص داده شده و در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان‌ها قرار داده شده تا از طریق شبکه‌های سراسری نسبت به توزیع برای مصرف کنندگان اقدام شود.

سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسان سازمان جهادکشاورزی در استان‌ها، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ایران بر روند توزیع و رعایت قیمت‌های فروش کالا در سرتاسر کشور نظارت خواهند داشت.    

منبع: شرکت بازرگانی دولتی ایران
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها