کد خبر 463767

عرضه برنج‌های وارداتی در بازار با نرخ نیمایی

ممنوعیت واردات برنج همچنان سر جای خود قرار دارد و قرار است آن میزان از محموله‌های برنجی که قبل از ۳۱ مرداد به بنادر کشور رسیدند، ترخیص آن‌ها انجام و در بازار با نرخ نیمایی عرضه شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دبیر ستاد تنظیم بازار در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار ابراز کرد: در جلسه امروز ستاد تصمیم گرفتیم مقادیر عرضه کالا‌های ضروری و اساسی مانند گوشت قرمز، مرغ، روغن خام، شکر و برنج از محل ذخایر با سهمیه‌های تعیین‌شده تا 28 صفر ادامه یابد.

وی گفت: از آنجا که مقرر شد هیئت‌های مذهبی بعد از عاشورا نیز در قالب بسته‌های غذایی خشک و خام، این کالا‌ها را در اختیار جامعه هدف قرار دهند تصمیم گرفتیم عرضه 30 هزار تن برنج، 30 هزار تن شکر، دو هزار تن گوشت قرمز، 10 هزار تن گوشت مرغ و 30 هزار تن روغن ادامه یابد.

دبیر ستاد تنظیم بازار همچنین افزود: با توجه به اینکه ارز واردات برنج به‌نرخ آزاد تغییر یافته است و با این ارز مقادیر واردات برنج تأثیر منفی بر قیمت برنج داخلی ندارد و تهدیدی نیز برای تولیدکنندگان داخلی به‌حساب نمی‌آید تصمیم گرفتیم روند تأمین کالای برنج همچنان استمرار یابد تا دچار کمبود و آسیب نشویم.

کلامی با بیان اینکه ممنوعیت واردات برنج همچنان سر جای خود قرار دارد، گفت: قرار شد آن میزان از محموله‌های برنجی که قبل از 31 مرداد به بنادر کشور رسیدند و قبض انبار آن‌ها این موضوع را تأیید می‌کند و نیز آن دسته از محموله‌های برنجی که ارز خود را قبل از این تاریخ دریافت کردند ترخیص آن‌ها انجام و در بازار با نرخ نیمایی عرضه شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار درباره گوشت قرمز نیز اظهار کرد: قیمت دام زنده در مقایسه با سال 98 کاهشی است و قیمت مصرف‌کننده نیز این گونه است به‌طور نمونه قیمت یک کیلو گوشت مخلوط گوسفندی در میانگین کشوری 97 هزار تومان است البته ممکن است دست و ران گوسفند گران‌تر باشد، زیرا کیفیت بالاتری دارد.

وی گفت: اگرچه به حمایت از تولید و تولیدکنندگان اعتقاد داریم، اما اگر قطعاً خروج دام از کشور اتفاق بیفتد قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود بنابراین مصوب کردیم که شرکت پشتیبانی امور دام، ذخایر راهبردی خود را از محل تولید داخل تأمین کند که نرخ آن هم برای گوشت گوساله بسته‌بندی‌شده پنج‌قطعه‌ای 72 هزار و 500 تومان است که دولت با این نرخ خریداری می‌کند و نرخ مصرف‌کننده این کالا نیز زیر 80 هزار تومان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری