کد خبر 351286

برآورد قطعی خسارات سیل تا ۲ هفته دیگر

معاون دفتر امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور، محل تامین منابع مالی برای بازسازی زیرساخت های خسارت دیده در سیل اخیر را از محل قانون بودجه کشور و تسهیلات بانکی اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کیومرث سبزی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از تاسیسات آبرسانی و کانال های آب چمران، کوثر و سد تنظیمی حمیدیه بیان کرد:در سیل اخیر بخشی از تاسیسات که زیر ساخت‌ های عمرانی کشور محسوب می شوند شامل مسیرهای ارتباطی، مراکز درمانی، کانال های آبیاری و زهکشی و خطوط آبرسانی دچار آسیب جدی شدند.

وی افزود: خسارات وارده فرآیند خدمت رسانی به مردم مناطق مختلف کشور از جمله خوزستان را با مشکلاتی همراه کرده که با اولویت در تلاش برای برآورد قطعی میزان آنها هستیم.

وی یادآور شد: این سازمان تلاش می کند تا با برآورد دقیق این خسارات، منابع لازم برای بازسازی آنها را تامین کند.

** 2 هفته دیگر برآورد خسارات قطعی می شود 
معاون دفتر امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه، زمان نهایی برای قطعی شدن برآورد خسارت را یک تا 2 هفته آینده دانست و گفت: پس از جمع بندی گزارش میزان خسارات به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه می شود تا برای تامین منابع اقدام شود.

وی محل تامین منابع مالی بازسازی را از بودجه عمومی کشور و یا تسهیلات بانکی اعلام کرد و افزود: در زمینه تسهیلات، نیاز است که دولت بخشی از منابع را از طریق بانک مرکزی تامین کند و در اختیار دستگاه ها قرار بدهد.

وی ادامه داد: این سازمان همه توان خود را بکار گرفته تا این منابع را تامین کند و بازگشت خدمات رسانی ها به حالت عادی یک اولویت و ضرورت است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری