کد خبر 338654

۱۷هزار تن گوشت آماده انتقال به کشور است

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ۱۷ هزار تن گوشت قرمز در بنادر جنوبی آماده انتقال به کشور است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مرتضی رضایی روز چهارشنبه در بازدید از واحدهای دامداری شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: روند واردات گوشت قرمز به منظور تنظیم بازار در سال های مختلف انجام شده و میزان آن از 80 تا 200 هزار تن متغیر بوده است.
وی افزود : امسال نیز به منظور کنترل و تنظیم بازار، واردات بیش از 250 هزار تن گوشت قرمز ثبت سفارش شده که تا کنون برای 160 هزار تن آن تأمین اعتبار شده است.
رضایی با اشاره به تأمین نهاده های دامی به منظور افزایش میزان تولید گوشت قرمز و کاهش هزینه های تولید گفت: نوسانی در این بازار به دلیل مشکل تأمین ارز برای یکی از وارد کنندگان ایجاد شد که هم اکنون این مشکل برطرف شده و نهاده ها در حال ورود به بازار مصرف است.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی میزان نیاز ماهانه نهاده های دامی کشور را حدود 220 هزار تن اعلام کرد و افزود: هم اکنون بیش از 800 هزار تن نهاده دامی و علوفه در انبارها و بنادر کشور وجود دارد ضمن اینکه سفارش واردات بیش از یک میلیون و 200 هزار تن نهاده نیز ثبت شده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 150 فرد و یا تشکل، کار واردات نهاده های دامی را انجام می دهند و این امکان برای تمامی تعاونی ها و دامداران بزرگی که توان واردات دارند فراهم است تا نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.
رضایی تأکید کرد: واردات نهاده های دامی در انحصار هیچ فردی قرار ندارد.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری