{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 337693

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین عنوان شد:

مدیر اجرایی اتحادیه کارخانه‌های چای شمال گفت: میزان صادرات چای خشک کشور در ۱۰ ماهه نخست سالجاری به بیش از ۱۴ هزارتن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵۰۰ تن افزایش داشته است.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ محمدصادق حسنی در گفت و گو با اقتصادآنلاین با بیان اینکه چای صادراتی ایران در عین حال کاهش قیمت داشته است، اظهار کرد: سال گذشته هر کیلوگرم چای ایران در بازار صادراتی 1 دلار و 40 سنت فروخته شد، اما امسال قیمت آن به 1 دلار و 25 سنت کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در پی افزایش حجم صادرات ارزش صادراتی چای کشور در 10 ماهه نخست سالجاری به 17.5 میلیون دلار افزایش داشته درحالی که سال گذشته ارزش آن 14.5 میلیون دلار بود.

حسنی درباره آخرین وضعیت واردات چای به کشور نیز گفت: میزان واردات در سال گذشته 47 هزار تن بود و در سالجاری با اندکی افزایش بیش از 48 هزار تن  چای وارد کشور شد. 

به گفته وی؛ میزان ارزی که از کشور برای واردات چای در سالجاری خارج شده 223 میلیون دلار و در سال گذشته 229 میلیون دلار بوده است.

 مدیر اجرایی اتحادیه کارخانه‌های چای شمال کشور با بیان اینکه صادرت چای افتخاری برای ما ندارد، افزود: بهترین اتفاق برای کشور تامین نیاز در داخل با "به زراعی" مزارع چای و افزایش تولید است.

حسنی در پایان اظهار کرد: چای ایرانی از کیفیت و سلامت بالایی برخوردار است و با حمایت از چایکاران داخلی می تواند از خروج میزان زیادی ارز از کشور جلوگیری کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری