کد خبر 336994

چین چگونه امنیت غذایی ۱.۴میلیارد نفر را تامین می‌کند؟

چین ۵۳ میلیون هکتار زمین زراعی را در استانداردهای عالی آماده می‌کند تا با استفاده از بهترین مکانیزاسیون کشاورزی و به روزترین گونه‌های زراعی و تولید بالا امنیت غذایی ۱.۴ میلیارد نفر را تأمین کند، این میزان زمین بیش از مساحت اسپانیا است.

به گزارش راشاتودی، وزیر کشاورزی چین اعلام کرده که در نظر دارد 53.3 میلیون هکتار از زمین‌های زراعی این کشور را صرفاً به منظور تأمین امنیت غذایی مردم  ساماندهی کند. بیش از 5 میلیون هکتار از این زمین‌های زراعی امسال آماده می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، این کشور باید حدود 1.4 میلیارد جمعیت را تغذیه کند که زمین‌های زراعی این کشور از سال 2011 درگیر خشکسالی و سیل شده است. تا پایان سال 2018 چین حدود 42.6 میلیون هکتار از این زمین‌ها را اصلاح کرده است. 

برنامه‌ریزی شده که تا سال 2020 به میزان 53.3 میلیون هکتار از زمین‌های کشاورزی در حد بسیار استاندارد آماده‌سازی شوند و سطح این زمین‌ها تا سال 2022 به 60 میلیون هکتار برسد. سطح این زمین‌ها از مساحت کشور اسپانیا بزرگتر خواهد بود. 

ژانگ ژیاشان استاد دانشگاه در دانشگاه علوم اجتماعی چین اعلام کرد: آماده سازی زیرساخت‌های زمین‌های زراعی به همراه راه‌اندازی سازوکارهای کشاورزی مکانیزه و استفاده از گونه‌های اصلاح شده این امکان را به کشور چین خواهد داد که حضور فوق‌العاده در بازارهای جهانی غلات داشته باشد.

بیش از 40 درصد از زمین‌های قابل کشت چین از کاهش ارزش خاک زراعی رنج می‌برند. در حال حاضر دو سوم زمین‌های قابل کشت هم در سطح متوسط یا پایین هستند و نیمی از زمین‌های زراعی کشور چین فاقد سامانه‌های آبیاری هستند. 

قرار است سامانه‌های نوین آبیاری هم در سطح 1.6 میلیون کیلومترمربع توسعه داده شود که این سطح حدود سه برابر کشور اسپانیا است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری