کد خبر 310947

در گفت‌وگوی رییس بنیاد ملی گندمکاران با اقتصادآنلاین عنوان شد:

انتظار گندمکاران از دولت چیست؟

رییس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های جاری زندگی، گندمکاران انتظار دارند قیمت خرید تضمینی گندم در سالجاری حداقل ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ علی قلی ایمانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان اینکه کشاورزان به شدت نگران آینده با ادامه گرانی‌ها هستند، اظهار کرد: آن‌ها از این نگران هستند که پس از کشت گندم قیمت خرید نه تنها پاسخگوی هزینه‌های جاری زندگیشان نباشد بلکه حتی هزینه کشت را نیز پوششس ندهد.

وی ادامه داد: شتاب افزیش قیمت نهاده‌های کشت مانند سم، کود و ماشین آلات آنقدر بالا بود که برخی از کشاورزان بیشتر  پول محصول سال گذشته خود را صرف آن‌ها کرده اند و رقم ناچیزی برای ادامه زندگیشان باقی مانده است.

ایمانی نسبت به بی اعتمادی و ترس از آینده که در بین گندمکاران به وجود آمده است هشدار داد و گفت: این شرایط می تواند نتایجی همچون کاهش سطح زیر کشت و تولید گندم را درپی داشته باشد که بهای سنگینی برای کشور دارد.

رییس بنیاد ملی گندمکاران ایران از دولت خواست برای آرامش گندمکاران و تضمین ادامه خودکفایی این محصول هر چه سریعتر قیمت گندم را با عددی مناسب اعلام کند.

ایمانی در پایان تاکید کرد: همچنین دولت باید تدبیری برای پرداخت به روز مطالبات گندمکاران در سالجاری با توجه به شرایط سخت اقتصادی بیندیشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری