کد خبر 290351

روزانه ۲۰۰تن مرغ با نرخ دولتی در پایتخت عرضه می‌شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: روزانه حدود ۲۰۰ تن مرغ منجمد و گرم با نرخ دولتی در میادین میوه و تره بار و سایر فروشگاههای عرضه مستقیم گوشت مرغ عرضه می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رضا سالمی اظهارداشت: در هر روز 70 تا 100 تن مرغ منجمد و 50 تا 60 تن مرغ گرم با نرخ دولتی در سطح شهر تهران عرضه می شود.
وی افزود: مرغ منجمد به صورت خرده فروشی هر کیلو 6 هزار و 750 تومان و عمده فروشی هر کیلو 6 هزار و 320 تومان در حال عرضه است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: نرخ مرغ گرم نیز در زمان حاضر با قیمت هر کیلو 7 هزار و 990 تومان عرضه می شود.
وی تصریح کرد: مرغ منجمد به مقدار کافی ذخیره سازی شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
سالمی درباره کمبود مرغ گرم و افزایش قیمت این کالا در فروشگاههای شهر تهران نیز اظهار داشت: گرمای بیش از حد هوا و همچنین قطع برق برخی مرغداری ها و تلف شدن مقدار زیادی از مرغ ها از دلایل افزایش قیمت مرغ در این روزها است که تلاش می کنیم با عرضه کافی مرغ قیمت این کالا متعادل شود.
به گفته وی قیمت گوشت گوساله منجمد 33 هزار تومان و گوشت گرم گوسفندی استرالیایی 33 هزار تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می رسد.
بیش از 240 میدان و بازار میوه و تره بار در سطح شهر تهران وجود دارد و این میادین نقش ویژه‌ای در تامین سبد مایحتاج خانوار دارند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری