کد خبر 506598

دو خبر خوش وزیر آموزش و پرورش برای فرهنگیان

قسط اول حق التدریس معلمان پرداخت شده است و قسط دوم نیز اسفند پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن حاجی میرزایی خبر پرداخت نشدن حق التدریس اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ معلمان به دلیل تعطیل بودن مدارس را تکذیب کرد و گفت: معلمان در ازای ساعات ابلاغی حقوق خود را دریافت خواهند کرد و این دریافتی هیچ تغییری نسبت به زمان کلاس‌های حضوری سال‌های گذشته نکرده است.

وی افزود: معلمانی که نسبت به دریافتی حق التدریس سال تحصیلی گذشته خود گله‌مند هستند می‌توانند به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند تا رسیدگی شود.

وزیر آموزش و پرورش از واریز ۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حق التدریس معلمان خبر داد و گفت: حق التدریس سال تحصیلی جاری معلمان از ۱۵ شهریور محاسبه و در قسط بعدی پرداخت خواهد شد.

وی تأکید کرد: سال تحصیلی جدید امسال از ۱۵ شهریور آغاز شده و معلمان حق التدریس ۱۵ روزه شهریور را نیز دریافت خواهند کرد.

وزیر آموزش و پرورش امروز دو خبر خوش برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته هم داشت.
حاجی میرزایی از سهیم شدن فرهنگیان در ارزش افزوده دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و افزود: به هیات امنای صندوق مأموریت داده ام تا براساس قانون فرهنگیان نیز از این ارزش افزوده سهیم و بهره‌مند شوند.

وی همچنین گفت: هلدینگ‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در بازار بورس ارائه شده و فرهنگیان می‌توانند سهام این هلدینگ‌ها را از بازار بورس خریداری و در طول دوره خدمت از ارزش سهام خود استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس قانون، فرهنگیان در سود عملیات صندوق ذخیره فرهنگیان سهیم هستند و عملکرد صندوق در سال‌های اخیر رو به بهبود بوده و سودش بیشتر شده است.
وی یادآور شد: از محل آورده همکاران فرهنگی و دولت دارایی‌هایی در صندوق ذخیره ایجاد شده که ارزش این دارایی‌ها هم اکنون خیلی بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سیدعلی موسوی
  ۰ ۰

  وزیر گفته سال تحصیلی جاری پس دروغ گفته مال سال قبل رو خوردن یه لیوان آب خنک هم روش فقط دروغ نگن

 • مصطفی
  ۰ ۰

  واقعا سالتحصیلی گذشته تصویه شد که معوقه سالتحصیلی جاری از 15 شهریور پرداخت میکنید .بایدم نیرو استخدام نکنید از بازنشستگان بیچاره بیگاری می کشید برده داری شروع شده.

 • طاهره رمضانی
  ۰ ۰

  خدا لعنتتون کنه همش بی عدالتی امسال اومدن تو خرید خدمات معلمی که تازه امسال اومده سرکار گرفتن امثال من که سالها کار کردیم و 7 سال خرید خدمات بودیم راحت انداختن بیرون و بیکارمون کردن تنها گناهمونم این بوده ما معاون مدرسه بودیم و تمام کار مدرسه رو دوشمون...
  ما واگذار کردیم به خدا

عناوین بیشتر