{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 222792

ظریف با اشاره به اینکه ایران خواستار بهترین روابط با همه همسایگان خود است، گفت: هیچ یک از بحرانهای منطقه راه حل نظامی ندارد و همه طرف ها باید به گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز پای بند باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر خود منطقه خلیج فارس صبح امروز با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دوحه دیدار و در مورد موضوعات مربوط به روابط دو جانبه و اوضاع منطقه گفتگو کرد. ظریف در این دیدار بر سیاست اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران برای داشتن بهترین روابط با همه همسایگان خود تاکید و ابراز امیدواری کرد: روابط دو جانبه ایران و قطر در همه زمینه ها بیش از پیش گسترش یابد و دستگاههای رسمی دو کشور امکانات و تسهیلات برای مراودات بیشتر مردم و بخش خصوصی را برای استفاده از فرصتهای تجاری و اقتصادی یکدیگر فراهم کنند.

وزیر خارجه با مرور شرایط حساس منطقه و آثار زیانبار برخوردها و منازعات خشونت بار تاکید کرد: هیچ یک از بحرانهای منطقه راه حل نظامی ندارد و همه طرفها باید به گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز پای بند باشند.

وی در ادامه افزود: ایران خواستار بهترین روابط با همه همسایگان خود است و اعتقاد دارد همه طرفها باید به ابتکارات منطقه ای در جهت ثبات و امنیت دسته جمعی الویت دهند.

در این دیدار امیر قطر نیز ضمن ابراز خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه بین قطر و ایران تاکید کرد دولت و ملت قطر همواره خواستار بهترین روابط با همسایگان شمالی خود بوده اند. وی ضمن استقبال از دیدگاه کشورمان در خصوص مسایل منطقه ای و ضرورت یافتن راه حلهای مسالمت جویانه برای بحرانهای جاری گفت: مشورت و رایزنی مستمر با کشورهای منطقه از جمله ایران یک ضرورت اجتماب ناپذیر است.

وی در این دیدار ضمن خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه و داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت گسترش روابط بین کشورهای ساحلی خلیج فارس و ایران تاکید کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری