کد خبر 426940

در گفت وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

تقاضای مردم برای اینترنت افزایش یافته است

مدیرعامل شرکت های وب گفت: دو موضوع درخصوص این حوزه وجود دارد. موضوع اول مربوط به سرویس ها و موضوع دوم مربوط به پشتیبانی سرویس ها است که مشتریان تقاضای پاسخگویی از سوی مرکز تماس را دارند.

اقتصادآنلاینسارا محسنی؛ ایمان میری، مدیرعامل و نایب رییس شرکت های وب در گفت وگو با اقتصادآنلاین گفت: باتوجه به اتفاقی که درخصوص سرویس ها رخ داده، عملا تعداد مشترکان در بازه زمانی کم، زیاد نشده است زیرا ترافیک از ابتدای سال براساس تعداد مشتریان، نزولی بوده است.

وی افزود: در مقطعی که حدود یک ماه و نیم اخیر می شود، تقاضای اکثر افراد افزایش یافته است و این امر در زمینه سرویس ها یعنی با برداشتن محدودیت ترافیک، کیفیت سرویس مردم بهتر شده اما بایستی به این موضوع توجه شود که همزمان، تقاضای مردم افزایش پیدا کرده است.

میری اضافه کرد: برای مثال اگر مردم در گذشته، چهار ساعت ترافیک را در منزل بودند، این زمان درحال حاضر بیشتر شده است و به دلیل همزمانی و افزایش استفاده، به تبع تقاضا و مصرف نیز بالا می رود.

مدیرعامل شرکت های وب تصریح کرد: درحال حاضر مصرف، نزدیک به دو برابر شده است. از سوی دیگر، تقاضای استفاده همزمان و تقاضا برای پشتیبانی ها نیز زیاد شده است. همه شرکت ها با حجم تقاضای بسیار زیادی در مرکز تماس های خود مواجه هستند و این امر باعث شده است که در لایه پشتیبانی سرویس در مرکز تماس ها با انباشت زیادی مواجه شویم.

وی اظهار داشت: حداقل در حوزه ارتباطات، وزارت ارتباطات به شرکت ها، حمایت خود را اعلام کرده و این حمایت ها عملی است. به نظر من همه شرکت ها بایستی در این حوزه کمک کنند زیرا بحث سود مطرح نیست و بحث مسئولیت های اجتماعی است.

میری بیان کرد: تحریم ها حذف نشده و سخت تر شده اند به این دلیل که اگر تامین تجهیزات، با واسطه اتفاق بیوفتد، هزینه تامین مالی برای ارسال سخت است. ادعاهای بسیاری از شرکت های داخلی در این حوزه یکی از مشکلات است. ادعای تولید تجهیزات وجود دارد درحالی که اینگونه نیست و اگر هم تولید شود، کیفیت لازم وجود ندارد.

نایب رییس هیئت مدیره شرکت های وب گفت: مشکل دیگر مربوط به تامین ارز است. حتی اگر شرکت ها ارز را از منشاء خارجی پرداخت کنند، فرآیندهای پیچیده ای وجود دارد. بایستی خودمان را با این شرایط تطبیق دهیم زیرا شرایط تحریم است.

وی تصریح کرد: افزایش ظرفیت مصرف کنندگان، معضلی را برای تامین ایجاد کرده است و اگر راهکاری درنظر گرفته شده و بودجه ای را در این مورد اختصاص دهند، شرکت ها در این شرایط بهتر عمل می کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر