کد خبر 578577
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

جنجال جدید سازمان لیگ / از تبلیغات محیطی تا قرارداد ۱۰ میلیاردی وریا

این روزها سازمان لیگ مدام درگیر حل و فصل موارد در مورد یک مطالبه قدیمی فوتبال است؛ حق تبلیغات محیطی!

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ مساله حقوق باشگاه ها در این موارد بازهم مطرح شد اما این بار آنقدر این  بحث بالا گرفت که خیلی زود در جلسه ای با مدیران باشگاه ها در این خصوص بحث شد و در نهایت سازمان لیگ توانست به شکلی مدیران را بابت شرایط موجود قانع کند. 

حالا بعد از این هیاهوی به راه افتاده چالش جدید سازمان لیگ پاسخگویی به ادعای بازیکنان در مورد مبلغ حق عضویت است که ماجرا از صحبت های کاپیتان استقلال شروع شد تا حالا این موضوع را سازمان لیگ، یک سهم خواهی جدید قلمداد و نسبت به آن واکنش نشان دهد. ماجرا بعد از دیدار فجرسپاسی و استقلال و تساوی شاگردان فرهاد با گلایه وریا غفوری از سازمان لیگ شروع شد که درخصوص این ماجرای حق عضویت گفت: "این سازمان هر سال چند درصد از قرارداد بازیکنان را کسر می کند بدون اینکه بازیکنان راضی باشند. در لیگ یک و دو هم این اتفاق می افتد. پول بزرگی که جمع می شود که هیچکس نمی داند کجا خرج می شود. هم از مربیان و هم از بازیکنان پول می گیرند، به نظر من باید به این موضوع رسیدگی شود و تجدید نظر صورت بگیرد. در هیچ کجای دنیا چنین اتفاقی رخ نمی دهد." بعد از ادعای وریا غفوری در مورد حق عضویت و طرح ابهام در مورد پولی که جمع می شود و هیچ حساب و کتابی در مورد آن نیست، چند بازیکن دیگر نظیر سید جلال حسینی هم پشت کاپیتان استقلال را گرفتند تا در نهایت سازمان لیگ نسبت به آن مجبور به واکنش شود. در این خصوص حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ بابت ادعای کاپیتان استقلال گفت: "این مورد تنها برای غفوری نیست، برای همه بازیکنان است. این یک قانون داخلی برای تمامی بازیکنان شاغل در فوتبال ایران است. ضمن آنکه در همه جای دنیا برای خودشان قوانین داخلی دارند که اجرا می شود. حق عضویت برای همه بازیکنان ۲ درصد است، درست مثل مالیاتی که بازیکنان پرداخت می کنند. این بازیکنان در لیگ فوتبال ایران فعالیت می کنند و باید قوانین را رعایت کنند. سازمان لیگ به هیچ عنوان خارج از قوانین عمل نکرده و نمی کند."

سازمان لیگ در ادامه توسط مدیر روابط عمومی خودش در واکنش به صحبت های وریا، ماجرای قرارداد ۱۰ میلیاردی او را که حتی گفته شد به خاطر آن استقلال نتوانست امسال با او قطع همکاری کند هم را به میان کشید. بهمنی در ادامه گفت: "بازیکنی که برای مثال ۱۰ میلیارد قرارداد امضا می کند چطور راضی نیست ۲ درصد برای حق عضویت پرداخت کند؟ آیا همین بازیکن مالیات نمی دهد؟ سازمان لیگ برای اجرای برنامه های خود در طول مسابقات اعم از برنامه های فرهنگی، اجرای مسابقات و ... باید هزینه های خود را تامین کند که یکی از آنها حق عضویت بازیکنان و مربیان است." 

شکایت سازمان لیگ از کاپیتان استقلال تنها به ماجرای ادعای وریا غفوری در مورد ماجرای حق عضویت تنها به جواب سازمان لیگ ختم نشد. گویا سازمان لیگ این صحبت های وریا غفوری را یک هجمه علیه این مجموعه قلمداد کرده و قرار است به شکلی قانونی جواب کاپیتان استقلال را بدهد تا پرونده آن از این راه بسته شود. 

هرچند که با بالا گرفتن حواشی، به نظر نمی رسد این ماجرا به زودی تمام شود چراکه با وجود جلسه میان مدیران باشگاه، هنوز مشخص نیست سهم باشگاه ها از تبلیغات محیطی چقدر خواهد بود و البته ۲ درصد کسر شده از قرارداد بازیکنان نیز کجا هزینه می شود. این داستان باعث شد تا حسینی کاپیتان پرسپولیس هم پس از بازی با گل گهر از این موضوع و اینکه بازیکنان فوتبال حتی بیمه هم نیستند اما مشخص نیست این هزینه ها صرف چه چیزی می شود، صحبت کرد. احتمالا این جنگ باعث می شود تا نیاز به شفاف سازی توسط سازمان لیگ ضروری جلوه کند و اکنون مطالبه جامعه فوتبال احتمالا چنین چیزی خواهد بود.

 

 

ارسال نظر