{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432856

مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد:

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: همکاران ما در شرکت پویا انرژی موفق شدند با تغییراتی در دو واحد نیروگاه سمنان، ۸ مگاوات تولید این نیروگاه را با همکاری پژوهشگاه نیرو در مرحله اول افزایش دهند که هردوی این اقدامات به‌اضافه احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی سمنان با هزینه سرمایه‌گذاری پنج و نیم میلیون یورویی که در اواخر مرداد ماه سال‌جاری به مدار خواهد آمد، بخشی از اقدامات این شرکت در جهت تحقق شعار جهش تولید است.

اقتصادآنلاین- طاهره گودرزی؛ عزیزاله عصاری مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در گفت‌وگوی اختصاصی با اقتصادآنلاین گفت: همکاران هلدینگ در شرکت پویا انرژی با استفاده از فرصت تعطیلات نوروزی امسال با همکاری شرکت مپنا اقدام به تعمیرات اساسی توام با طرح ارتقاء واحد یک نیروگاه شاهرود نمودند که با شعار جهش تولید، تطابق خوبی دارد.

وی ادامه داد: این اقدام که در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا انجام شد، تولید این واحد از 162 مگاوات به 183 مگاوات ارتقا خواهد یافت و این افزایش تولید معادل با تامین برق شهری با جمعیت حدود 80 هزار نفر خواهد بود.

20

 عصاری بیان داشت: طرح ارتقا برای واحد دوم نیروگاه شاهرود و دو واحد نیروگاه سمنان در آبان ماه 99 با هزینه‌ای معادل 19 میلیون یورو ادامه خواهد یافت و درنهایت 84 مگاوات به تولید این دو نیروگاه افزوده می‌شود که این افزایش معادل تامین برق شهری با جمعیت قریب به  320 هزار نفر می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد:  ارتقاء  واحدها، در مصرف سالانه گاز حدود 60 میلیون مترمکعب صرفه جوبی  در پی دارد که علاوه بر حفظ سرمایه‌های ملی در بهبود شرایط زیست‌محیطی منطقه نیز بسیار مؤثر است.

عزیزاله عصاری افزود: در همین ایام همکاران ما در هلدینگ پویا انرژی موفق شدند با تغییراتی در دو واحد نیروگاه سمنان، 8 مگاوات تولید این نیروگاه را با همکاری پژوهشگاه نیرو در مرحله اول افزایش دهند که هردوی این اقدامات به‌اضافه احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی سمنان با هزینه سرمایه‌گذاری پنج و نیم میلیون یورویی که در اواخر مرداد ماه سال‌جاری به مدار خواهد آمد بخشی از اقدامات این شرکت در جهت تحقق شعار جهش تولید است.

مدیرعامل هلدینگ ومعادن تصریح کرد: شرکت پویا انرژی که یکی از زیرمجموعه مهم سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات است برنامه‌ایی برای احداث نیروگاه بادی 10 مگاواتی در دامغان با سرمایه‌ای معادل 10میلیون یورو دارد که مطالعات مهندسی آن در حال اتمام است و به زودی در سال جاری عملیات اجرائی آن آغاز می‌شود.

وی همچنین از برنامه پویا انرژی برای اجرای واحد بخش بخار نیروگاه‌های سمنان و شاهرود به ارزش 240 میلیون یورو خبر داد و افزود: جمع تولید این دو واحد حدوداً 360 مگاوات خواهد بود که ضمن انجام مطالعات اقتصادی کلیه مجوزهای لازم  آن اخذ شده و امیدواریم در ابتدای شش‌ماهه دوم سال99، شاهد عملیاتی شدن اجرای آن باشیم.

وی با اشاره به بخشنامه اخیر وزارت نیرو در خصوص ضرورت خرید گواهی ظرفیت برای واحدهای صنعتی بالای پنج مگاوات، خاطرنشان کرد: گواهی ظرفیت ایجادشده در این رابطه در اولویت اول به طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ شامل گل‌گهر، گهرزمین، فولاد خراسان، صبانور و ... اختصاص خواهد یافت که کمک بسیار خوبی برای تامین زیرساخت این صنایع در جهت افزایش تولیدات صنعتی و معدنی محسوب می‌شود.

21

22

23

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری