کد خبر 406099

در جریان بازدید کارشناسان ایمیدرو از منطقه ویژه اعلام شد؛

انجام اقدامات اجرایی برای واگذاری زمین به ۱۱سرمایه‌گذار در منطقه خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: در حال حاضر، فرآیند اقدامات اجرایی برای در اختیار گذاشتن زمین به متقاضیان سرمایه گذاری در حال انجام است.

به گزارش اقتصادآنلاین، حسن خلج طهرانی در جریان بازدید کارشناسان ایمیدرو از منطقه ویژه خلیج فارس و طرح های توسعه ای این منطقه گفت: به رغم شرایط تحریم و مشکلات پیش رو، 11 متقاضی برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: حوزه های سرمایه گذاری متقاضیان شامل صنایع پایین دستی فولاد و نفت، قیر و فرو آلیاژ است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با بیان اینکه 2 هزار هکتار زمین در سایت توسعه این منطقه موجود است، تصریح کرد: در صورت تکمیل عملیات زیرساختی در این بخش، زمین های آن طی مدت کوتاهی از سوی سرمایه گذاران پر خواهد شد. چرا که متقاضی سرمایه گذاری وجود دارد.

وی ادامه داد: برخورداری از مزیت هایی همچون نزدیکی به آب های آزاد، دسترسی به شبکه راه آهن سراسری، نزدیکی به شهر و فرودگاه بین المللی بندرعباس، نزدیکی به معادن گل گهر و چادرملو و نیز فعالیت 2 پالایشگاه (نفت بندرعباس و ستاره خلیج فارس)، زمینه مناسبی برای جذب سرمایه گذاری در صنایع بالادستی و پایین دستی در این منطقه فراهم کرده است.

17 طرح در حال اجرا

خلج طهرانی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با وسعت 4500 هکتار در 4 سایت جنوبی، میانی، شمالی و توسعه تعریف شده است، گفت: در این منطقه، 18 شرکت صنایع معدنی (فولادی، آلومینیوم، روی و سایر صنایع) و زیرساختی فعالیت می کنند و با وجود تحریم ها، با شدت بیشتری در حال تولید هستند.

وی افزود: مجموع اشتغال شرکت های فعال، به حدود 12 هزار نفر می رسد. علاوه براین، 17 طرح دیگر توسط بخش خصوصی در حال اجرا داریم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اظهار داشت: مسئولیت ما، تامین و آماده سازی زیرساخت ها است و تلاش می کنیم زیرساخت های مورد نیاز صنایع جدید را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: طی سال گذشته، 3 طرح شامل احداث دیوار و جاده پیرامون سایت توسعه به طول 43 کیلومتر، فاز نخست نیروگاه سیکل ترکیبی 160 مگاواتی هرمز و نیز طرح خط لوله و ایستگاه های واحد گازرسانی با نیروگاه های سایت میانی با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

خلج طهرانی خاطرنشان کرد: با جابجایی ریاست هیات عامل ایمیدرو، نه تنها در حمایت های این سازمان از منطقه ویژه خللی ایجاد نشد بلکه حمایت ها و رهنمودهای ایمیدرو افزایش یافت.

وی افزود: نگاه توسعه ای دکتر غریب پور، زمینه های مناسبی را برای پیشرفت امور فراهم کرده است و این موضوع جای تشکر و قدردانی از ایشان را دارد. توجه به موضوع آب و اجرای طرح مربوطه و نیز انعقاد تفاهم اولیه برای استفاده از پساب شهر بندرعباس، از جمله حمایت های وی در این منطقه است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس خاطرنشان کرد: با تعامل مناسبی که با مدیران ارشد و میانی سازمان داریم، امیدواریم بتوانیم طرح ها را زودتر به نتیجه برسانیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر