کد خبر 389662

غریب‌پور خبر داد:

رشد صادرات فولاد

رییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم رونمایی و بهره برداری از سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد از رشد صادرات فولاد طی شش ماهه نخست سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: میزان ارزبری در زنجیره فولاد از 100 دلار به 75 دلار در هر تن رسیده است و توجه به "ساخت داخل" این میزان ارزبری را بیش از این کاهش خواهد داد.

خداداد غریب‌پور در آیین رونمایی و بهره برداری از "سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد" در جمع مدیران زنجیره فولاد کشور سخن می‌گفت، افزود: نیاز حتمی و ضروری کشور در شرایط فعلی، توجه به ظرفیت‌های داخلی با محوریت "ساخت داخل" است.

وی در این مراسم که رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز حضور داشت، افزود: در راستای اهتمام به بهره‌مندی از توان داخلی، رونمایی از این سامانه، هم افزایی بین تامین کننده و مصرف کننده در صنعت فولاد کشور را بیش از پیش خواهد کرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این طرح می‌تواند به دیگر صنایع تسری پیدا کند، گفت: در نقطه آغاز فعالیت این سامانه، انجمن تولیدکنندگان فولاد و ایمیدرو می‌توانند با ارایه اطلاعات مرتبط با نیازها و دستاوردهای شرکت‌ها در ساخت تجهیزات داخلی، شرایط را برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع در این سامانه فراهم کنند.

غریب‌پور با اشاره به استراتژی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت وارد تجهیزات مشابه ساخت داخل، افزود: در حال حاضر طرح‌های جامع مس، سرب و روی، آلومینیوم و طلا در حال تهیه است و که در این طرح‌ها، داخلی سازی تجهیزات دیده شده است.

وی با اشاره به احیای ستاد زنجیره فولاد کشور توسط ایمیدرو اظهار کرد: این ستاد دوباره فعال خواهد شد که به طور حتم انجمن تولیدکنندگان فولاد یکی از مهره‌های کلیدی آن خواهد بود.

صدور 6میلیون تن فولاد در نیمه نخست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رشد تولید در زنجیره فولاد عنوان کرد: طی شش ماهه نخست امسال، صادرات فولاد به شش میلیون تن رسید.

غریب پور افزود: همچنین طی هشت ماهه سال 2019، رشد تولید فولاد جهانی 4.5 درصد بوده و این در حالی است که رشد تولید این محصول در ایران طی این مدت، حدود شش درصد بوده است.

به گفته رئیس هیات عامل ایمیدرو سالانه 2 تا 3 میلیون تن در زنجیره فولاد رشد داشته‌ایم و امسال تولید فولاد به حدود 28 میلیون تن خواهد رسید.

‌وی ابراز امیدواری کرد: با رونمایی از این سامانه و تسری آن به دیگر زنجیره محصولات معدنی همچون سیمان، مس، نساجی و... بیش از پیش شاهد موفقیت‌های ملی باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر