تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛

داروی بیماران تالاسمی در حال تامین و توزیع

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تامین و توزیع داروهای بیماران تالاسمی در دستور کار این سازمان قرار دارد و دلیل کمبودهای مقطعی تاخیر در تخصیص ارز بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا اینانلو با بیان اینکه تامین و توزیع داروهای بیماران تالاسمی در دستور کار این سازمان قرار دارد و دلیل کمبودهای مقطعی تاخیر در تخصیص ارز بوده است، گفت: پیرو جلسه حضوری با انجمن تالاسمی، تامین داروهای حیاتی وارداتی این بیماران در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تامین و تولید داروهای دسفرال و جیدنیو زمانبر بوده و شرکت تامین کننده داروها را پس از تخصیص ارز و سوئیفت، در مرحله تولید قرار می ‌دهد، بنابراین پروسه ثبت سفارش و تولید چهار الی پنج ماه زمان لازم دارد و شرکت سازنده قبل از این مرحله اقدام به تولید نمی کند.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص تامین داروهای بیماران تالاسمی، اظهار کرد: در مورد داروی دسفوناک ماده اولیه تامین و دارو در مرحله تولید و توزیع است.

بنابر اعلام وبدا، به گفته وی، ۳۸۰ هزار عدد داروی دسفرال تامین و در حال توزیع است، همچنین برنامه ریزی تامین محموله های بعدی نیز صورت گرفته است، داروی جیدنیو نیز در مرحله تامین ارز قرار دارد.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها