بیش از ۴۲۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان ثبت شد

مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۲۵ میلیون و ۷۸ هزار و ۴۱۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۹۰۶ هزار و ۵۳۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۵۰ میلیون و ۸۰۳ هزار و ۹۹۱ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بیش از ۴۲۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان ثبت شد

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰ میلیون مبتلا و بیش از ۹۵۹ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۱۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۵ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۲ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۰,۰۸۷,۶۱۷ ۹۵۹,۴۱۲
۲ هند ۴۲,۸۳۸,۵۲۴ ۵۱۲,۱۴۱
۳ برزیل ۲۸,۲۰۸,۲۱۲ ۶۴۴,۳۶۲
۴ فرانسه ۲۲,۲۸۶,۸۲۹ ۱۳۶,۵۹۴
۵ انگلیس ۱۸,۶۰۵,۷۵۲ ۱۶۰,۵۸۱
۶ روسیه ۱۵,۳۷۰,۴۱۹ ۳۴۵,۵۰۰
۷ آلمان ۱۳,۶۰۲,۴۳۱ ۱۲۱,۸۹۱
۸ ترکیه ۱۳,۵۰۴,۴۸۵ ۹۲,۴۵۱
۹ ایتالیا ۱۲,۴۶۹,۹۷۵ ۱۵۲,۹۸۹
۱۰ اسپانیا ۱۰,۸۰۹,۲۲۲ ۹۷,۹۹۸

همچنین ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۹۴۲ هزار و ۴۵۲ ابتلا و ۱۳۵ هزار و ۴۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، پرو، بلژیک، کانادا، مالزی، پرتغال و استرالیا نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظر

آخرین خبر ها