تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

عوامل که در خوب شدن کرونا تاخیر ایجاد می کند

این روز ها برخی از افراد با عوارض طولانی کرونا درگیر هستند که باعث نگرانی آن ها است. عوامل متعددی وجود دارد که دیر خوب شدن کرونا در افراد را توجیه میکند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک؛ وقتی که به کرونا مبتلا می شویم، ممکن است علائمی را تجربه کنیم که خیلی طول می‌ کشد تا بهبود پیدا کنند. به عنوان مثال از دست دادن بویایی یا سرفه مداوم، در صورتی که بعضی از افراد هیچ کدام از اینها را ندارند‌؛ حتی میزان طول کشیدن این علائم در افراد مختلف متفاوت است و عواملی وجود دارد که باعث طولانی تر شدن علائم‌ کرونا می‌ شوند. در این قسمت از بهداشت و سلامت قصد داریم که این علت ها را به شما معرفی کنیم.

دیابت نوع دو

سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ ها گزارش کرده است که دیابت نوع 2 باعث افزایش خطر ابتلا به کرونای شدید می‌ شود. طبق مطالعاتی که تا به حال انجام شده، بین دیابت و بیمارانی که کرونای طولانی را تجربه می‌ کنند؛ رابطه مستقیم وجود دارد. البته محققان در مطالعات اشاره کرده اند که تعداد زیادی از بیماران دیابتی شرایط مشابهی با دیگر بیماران زمینه ای داشته اند اما به هر حال دیابت نوع 2 می تواند عاملی برای طولانی تر شدن کرونا باشد.

فعال شدن مجدد ویروس

ویروس اپستین بار یکی از رایج ترین ویروس های انسانی می باشد که هر کس را در یک دوره خاصی از زندگی درگیر می‌ کند که معمولاً در سنین پایین‌تر بیشتر اتفاق می‌ افتد. بیماران کرونایی که علائمشان خیلی طول کشیده، احتمالاً این ویروس دوباره در بدن شان فعال شده باشد.

‌سطح RNA ویروس کرونای داخل خون

سطح RNA ویروس کرونای داخل خون در بیمارانی که به کرونا مبتلا شده اند، می تواند نشان دهنده این باشد که این بیماری طولانی تر می شود. طبق مطالعات انجام شده، میزان بالای RNA می تواند عاملی برای طولانی شدن کرونا باشد؛ به همین دلیل این افراد به احتمال زیاد داروی ضد ویروس تزریق کنند. هر چقدر که بدن سریع تر بتواند این ویروس را از بین ببرد، احتمال این که ویروس به صورت دائمی سیستم ایمنی را درگیر کند، کم‌تر است و احتمال علائم طولانی کم‌تر خواهد بود.

وجود بعضی از آنتی بادی های خاص

اثر گذارترین آنتی بادی های اتوماتیک خاص در بدن ممکن است به اشتباه به بافت‌ های خود بدن حمله کنند که این پادتن ها با این حمله، خودشان علائمی را به وجود می‌ آورند که باعث طولانی تر شدن کرونا می شود. مطالعه ای در همین باره انجام شده و به این نتیجه رسیده است که این پادتن های خاص در بدن بعد از این که فرد به طور کامل از کرونا ریکاوری شده، باز هم علائمش را تا چند ماه ایجاد می کند و می‌ تواند باعث التهابات مزمن یا آسیب دیدگی به یک عضو بدن یا مفصل، پوست و سیستم عصبی باشد.

منبع: نمناک
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها