کد خبر 575476

بین به یادآوردن و یادآوری چه تفاوتی است؟

به یاد آوردن، فرآیند بازیابی اطلاعات از حافظه یا بازگرداندن چیزی به حافظه است اما یادآوری ادامه مطالعه و یادگیری موارد جدید است.

به گزارش  المرسال، ما متوجه می‌شویم که بسیاری از مردم بین به یادآوردن و یادآوری دچار سردرگمی می‌شوند. یادآوری و موافقت زمانی می‌تواند مترادف باشد که در مفهوم مطالعه و یادگیری استفاده شود. با این حال، آن‌ها تفاوت‌های خاصی در مفهوم خود دارند، که برعکس معنای رایج بین مردم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ بین "به یاد آوردن" و "یادآوری" تفاوت وجود دارد. به یاد آوردن فرآیند بازیابی اطلاعات از حافظه یا بازگرداندن چیزی به حافظه است. یادآوری ادامه مطالعه و یادگیری موارد جدید است و این چیزی است که ما به طور مفصل در مقاله زیر در مورد آن توضیح خواهیم داد.

فرایند به یادآوردن چگونه است؟

یادآوردن یک عملکرد مربوط به مغز است و در عین حال پدیده‌ای از ذهن است که به ارگانیسم اجازه می‌دهد تا اطلاعات را رمزگذاری، ذخیره و بازیابی کند. حافظه ظرفیت ذهنی است که به فرد امکان می‌دهد تجربیات (افکار، تصاویر، حوادث، احساسات و غیره) به یاد بیاورد.

انواع حافظه

حافظه حسی: محرک‌هایی را از حواس مانند بویایی، بینایی و لمس دریافت می‌کند.

حافظه کوتاه مدت: حجم کمی از داده‌ها را برای چند ثانیه نگه می‌دارد و به ما این امکان را می‌دهد که طرز فکر خود را بهبود ببخشیم، یک شماره تلفن را به خاطر بسپاریم و هنگام خواندن یا گوش دادن به بقیه قسمت اول جمله را فراموش نکنیم.

حافظه بلند مدت‌: می‌توان آن را به عنوان مخزنی از همه چیز در حافظه در نظر گرفت که در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اما قابل بازیابی است. این به شما امکان می‌دهد گذشته را بازیابی کرده و از آن برای مقابله با زمان حال استفاده کنید، برای ذخیره اطلاعات بیشتر باید به حافظه بلند مدت متوسل شوید.

فرایند یادآوری چیست؟

مطالعه فرآیندی است که فرد متعهد به یادگیری آن می‌شود. این فرآیند آگاهانه و عمدی است که نیاز به زمان و تلاش دارد. مطالعه یک فعالیت فردی است که شامل تماس با محتوا، یعنی کسب مفاهیم، حقایق و روابط می‌شود. این بستگی دارد در یک زمینه خاص به طوری که تا زمانی که تفاوت در شرایط مطالعه وجود داشته باشد، اثربخشی استراتژی متفاوت است.

هدف این مطالعه دستیابی به اهداف خاصی در یک دوره خاص است، با یادگیری تفاوت دارد، زیرا روش دوم مجموعه‌ای از فرآیند‌ها را تشکیل می‌دهد که می‌تواند در هر کجا رخ دهد، بدون نیاز به قرار دادن آن در چارچوب یک هدف خاص، این فرآیند منوط به مجموعه‌ای از عادات فکری است که از طریق آن‌ها می‌توانید کسب یا انتقال دانش را امتحان کنید.

در سال‌های اخیر، مدل‌های نظری یادگیری و فناوری‌های مدرن به دنبال کارآمدی مطالعه در کیفیت و غنای روش‌های یادآوری بوده اند. همه فرایند‌های مؤثر باید براساس شایستگی‌ها و تفاوت‌های فردی و ثمره تجربه، کاربرد عملی و تجزیه و تحلیل هر موضوع شخصی سازی شوند.

گرایش معرفتی واضحی را می‌توان در فرایند یادآوری مشاهده کرد، با این حال این فرآیند نمی‌تواند و نباید تنها به دانش محدود شود، بلکه باید برای نزدیک شدن به جنبه‌های شخصی، عملکردی و تکنولوژیکی متعهد باشد.

ارسال نظر