کد خبر 571274
اقتصادآنلاین گزارش می‌ دهد؛

محلولی چند منظوره برای تمیز کردن بیش تر لباس ها

چگونه لباس های شسته را با یک محلول چند منظوره و همچنین ارزان تمیز کنیم؟

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ این یکی از ترفند های امتحان شده و واقعی است که به طرز شگفت انگیزی خوب کار می کند اما ترفندی که تعداد کمی از مردم آن را می شناسند یا در زندگی روزمره از آن استفاده می کنند. با وجود این که خیلی خوب کار میکند اگر لباس های شسته شده خود را با این محصول طبیعی می شویید ضمانت می شود که چند عدد لباس تازه معطر و عالی از ماشین لباسشویی خود بیرون آورید!

نکته جالب در مورد ان این است که نه تنها لباس های شما را تمیز می کند بلکه ماشین لباسشویی شما را هم تمیز می کند!

سرکه

سرکه

برای شروع: مواد شوینده معمولی خود را در ماشین لباسشویی بریزید و مقداری سرکه به آن اضافه کنید. این کار باعث افزایش اثربخشی مواد شوینده معمولی می شود. آیا به چیزی کمی قوی تر نیاز دارید؟ لباس خود را به خوبی در مخلوط 125 میلی لیتر سرکه با آب خیس کنید. و از لباس های شسته شده تمیز و بدون رایحه سرکه لذت ببرید.

1. لکه های عرق و لکه های خوشبو کننده

این بسیار شرم آور است مجبور شوید لباس تان را بعد از مدتی بیرون بیندازید زیرا تغییر رنگ هایی در اطراف زیر بغل ان ایجاد شده است که نمی توانید با شوینده معمولی آن را از بین ببرید. سرکه این کار را انجام می دهد.

2. نرم کننده پارچه

مطمئن شوید که کمی سرکه سفید در محفظه نرم کننده پارچه ماشین لباسشویی خود بریزید. سرکه لباس های شسته شده شما را بسیار نرم می کند و برای محیط زیست خطرناک نیست.

3. حفظ رنگ

لباس های خود را قبل از قرار دادن در دستگاه با 125 میلی لیتر سرکه خیس کنید. این کار به از بین نرفتن رنگ ها کمک می کند و لکه های اضافی را از پارچه پاک می کند.

4. لکه های سخت تر

یک سطل را با آب پر کنید و یک فنجان سرکه به آن اضافه کنید. اجازه دهید هر لباسی با لکه های مقاوم حدود یک ساعت خیس بخورد. پس از آن  آن را در چرخه شستشوی معمولی خود قرار دهید.

5. لباس های دارای بار الکتریکی

ژاکت های پشمی و پتوهای پشمی ممکن است دوست داشتنی باشند اما اغلب اوقات الکتریسیته ایجاد می کنند. استفاده از سرکه هنگام شستشو این مشکل را در کوتاه ترین زمان برطرف می کند. امتحان کن!

6. کف صابون و بقایای دیگر

به خصوص هنگامی که پودر را بر شوینده مایع ترجیح می دهید، ممکن است پس از شستشو، کف صابون یا سایر ناخالصی ها در لباس شما باقی بماند. این می تواند منجر به تحریک زیاد پوست در افرادی با پوست حساس شود. افزودن 125 میلی لیتر سرکه به چرخه شستشوی معمولی به خلاص شدن از شر این تحریکات کمک می کند.

7. بگذارید خیس بخورد

لباس های شنا  دستمال های شستشو و حوله ها اغلب پس از مدتی احساس می شود که چرب هستند. فقط آن ها را در یک ظرف با 60 میلی لیتر سرکه و آب خیس کنید و سپس آن ها را در ماشین لباسشویی بیندازید. آن ها همه درخشان و تمیز بیرون می آیند.

8. بوی سیگار

آیا داخل خانه سیگار می کشید؟ یا جایی رفته اید که دیگران در داخل خانه سیگار می کشیدند؟ این باعث می شود لباس های شما بوی نامطبوعی بگیرد، به خصوص اگر بدون شستن رها شوند. سرکه سفید بوی سیگار را خنثی می کند. و این در مورد پرده ها نیز صدق می کند.

9. موی حیوانات

به همان اندازه که گربه خود را دوست دارید موهایی که از خود باقی می گذارد یک داستان کاملاً متفاوت است... وقتی لباس های شما در موهای حیوانات که به سختی از بین می روند پوشانده میشود همیشه یک داستان پیچیده به وجود می آورد.

 ترفندی که احتمالاً تا به حال می توانید حدس بزنید این است که لباس های خود را در دستگاه خود بشویید و آن را در مقداری سرکه قرار دهید. بگذارید خشک شود و پس از اتمام کار، به سادگی با تکان دادن موها مشکلی نخواهید داشت.

ارسال نظر