کد خبر 562033

تاثیر مراجعه سریع به پزشک بر کاهش میزان مرگ از کرونا

یک پزشک متخصص داخلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکید کرد که مراجعه سریع به پزشک بر موفقیت اقدامات درمانی در بیماران مبتلا به کرونا تاثیر داشته و منجر به کاهش احتمال مرگ و میر می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، مجید اکبرزاده گفت: به افراد اکیدا توصیه می شود که به محض مشاهده علایم کرونا شامل سرفه، آبریزش بینی، درد قفسه سینه، تنگی نفس، استفراغ و حالت تهوع مکرر، دردهای عضلانی، به پزشک خانواده یا مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند.

اکبرزاده با اشاره به اهمیت زمان مراجعه بیماران مشکوک و مبتلا به کووید ۱۹ به پزشک و مراکز درمانی توصیه کرد: افراد به ویژه بیماران دارای بیماری زمینه‌ای، مشکلات ریوی، کلیوی، فشار خون بالا و دیابت، سالمندان و افراد چاق، با مشاهده علایم تنفسی به پزشک خانواده یا مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کرده و پیگیر وضعیت سلامت خود باشند.

این پزشک متخصص داخلی افزود: پزشکان آموزش دیده، پرستار و مراقب سلامت در مراکز ۱۶ ساعته کرونا ضمن معاینه و بررسی شرایط بیماران، خدمات موردنیاز همچون تجویز دارو، درخواست سی تی اسکن و انجام تست PCR و تست سریع را ارایه می دهند.

مشاور معاون درمان علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه برخی افراد به دلیل ترس و نگرانی از آلودگی محیط های بیمارستانی از بستری شدن خودداری می کنند، این امر را موجب تاخیر در آغاز فرایند درمان موثر و خطرات جبران ناپذیر دانست.

به گفته اکبرزاده در مراکز درمانی و بیمارستان ها تمام شیوه نامه های بهداشتی رعایت می‌شود و افراد بدون نگرانی و ترس از انتقال کروناویروس می توانند به این مراکز مراجعه کنند.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: اولویت در کاهش آمار ابتلا به کرونا، فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از برگزاری و شرکت در تجمعات و استفاده از ماسک است و در هر جایی که امکان کاهش تجمع وجود دارد، باید این کار انجام شود.

 اکبرزاده یادآور شد: با عزم جدی و همت همگانی در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و افزایش آمار واکسیناسیون در استان نسبت به گذر از پیک پنجم ویروس کرونا امیدوار هستیم

بیشتر بخوانید
ارسال نظر