کد خبر 557242

قالیباف در جلسه سران سه قوه؛

همدلی و همراهی خوبی بین سران قوا وجود دارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: همدلی و همراهی خوبی بین سران قوا وجود دارد و موضوع تامین سلامت مردم در دوران شیوع کرونا و معیشت آنها در اولویت‌های اول جلسات سران قوا است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدباقر قالیباف عصر شنبه پس از جلسه سران سه قوه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: خوشحالم که اولین جلسه هماهنگی سران قوا بعد از تشکیل دولت سیزدهم و رای اعتماد به وزیران محترم دولت، امروز برگزار شد.

اولین جلسه هماهنگی سران قوا که مسبوق به سابقه است فکر می کنم در این مقطع، از ویژگی خاصی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: نظام اداری در هر سه قوه و حتی در بخش خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی این گونه شکل گرفته که بیشتر کارگزار محور هستند و کمتر سیستم‌ محور هستند. البته این چیز خوبی نیست ولی به هر حال واقعیت این است که در کشور ما وجود دارد.  

وی ادامه داد: تصمیم گرفته شد که جلسات سران قوا به طور مرتب برگزار شود که بتوانیم این هم‌ افزایی را به وجود آوریم.

رییس مجلس شورای اسلامی، همدلی و همراهی سران قوا را شرط هم‌ افزایی بین قوا دانست و گفت: الحمدالله این همدلی و همراهی وجود دارد. دغدغه ما جز دغدغه مردم، چیز دیگری نیست. امروز طبیعتاً بحث سلامت و کرونا و معیشت مردم در اولویت‌های اول است و این جلسات معطوف به حل این مشکلات است که هر کدام از قوا تلاش کنیم که این مشکلات را به سهم خودمان کاهش دهیم و کار را بتوانیم پیش ببریم.

قالیباف خاطرنشان کرد: مطمئن هستم که همدلی بین سران قوا می‌تواند موجب هم‌ افزایی برای حل مشکلات مردم شود. موضوعات مهمی در سطح ملی و بین‌المللی وجود دارد که نیازمند گفتگوهای صریح و روان و تصمیم‌ گیری های مشخص است و در جلسات سران قوا، این موضوعات مورد بحث قرار می‌گیرد و امیدوارم آثار و برکات این جلسات را مردم عزیز در زندگی خود لمس کنند.

حجم ویدیو: 5.61M | مدت زمان ویدیو: 00:03:03
بیشتر بخوانید
ارسال نظر