کد خبر 510533

بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۰؛

افزایش حقوق کارکنان در سال آینده به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

نمایندگان مردم در مجلس برای بررسی بیشتر پیشنهادات با ارجاع موضوع افزایش حقوق کارکنان به کمیسیون تلفیق موافقت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (سه‌شنبه 12اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با ارجاع جز(1) بند (الف) تبصره (12) ماده واحده لایحه بودجه به کمیسیون تلفیق موافقت کردند.

در جز(1) بند (الف) تبصره (12) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی (به استثنای مشمولان قانون کار جمهوری اسلامی ایران) از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات که توسط دولت تعیین می‌گردد و همچنین و افزایش حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی به نحوی اعمال گردد که در نهایت به میزان بیست و پنج درصد (25%) افزایش یابد. تفاوت تطبیق موضوع ماده (78) قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم حقوق، بدون تغییر باقی می ماند.

 به نحوی اعمال گردد که در نهایت به میزان بیست و پنج درصد (25%) افزایش یابد. تفاوت تطبیق موضوع ماده (78) قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم حقوق، بدون تغییر باقی می ماند.

بر اساس این گزارش محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص پیشنهادات نمایندگان نسبت به بند مذکور گفت: اکثر پیشنهادات مفاد نزدیک به هم دارند، از این رو برای توجه بیشتر به مولفه عدالت و رعایت نکات مربوط به برنامه ششم این بند در راستای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ارجاع می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • امیر کلانتر
    ۱ ۰

    مستمری بگیران تامین اجتماعی که مدت قریب ۲۵تا۳۰سال در هر ماه حدود۲۰۰هزاردلار حق بیمه ماهیانه پرداخت نموده اند٪الان سازمان تامین اجتماعی فقط۱۰۰دلار به آنان در ماه حقوق ماهیانه پرداخت می‌نماید!!!!٪٪ وزیر کار شریعتمداری چون خودش و دامادش بعنوان کارخانه دار وکارفرما محسوب می‌شوند با هماهنگی حسین فریدون و شیخ حسن ناجور طوری حقوق کارگران را که حقوق حداقل بگیران سازمان تامین اجتماعی هم می‌باشد را تعیین می‌کنند که خودشان ضرر نکنند ٪٪٪!!!!! به داد مردم حداقل بگیر بشوید تا مملکت را به آشوب نکشند

  • یک باز نشسته واقعا"در مانده
    ۰ ۰

    اقایان نماینده که دلخوشی دادید به باز نشسته ها که ما 35 درصد را جایگزین میکنیم.زورتان به یه کلید زنگ زده هم نرسید.فقط مینویسد ودل ما ها را خون کنید باور کنید صادقانه میگم یه با نشسته لشگریم.دریافتیم 3/600 بیشتر نیست وبا هزار مشکل ودرد ورنج وغم وغصه.ولی بعضی ها فکر میکنن به حقوق ما چند ملیون اضافه شده.متاسفانه!..