کد خبر 505447

یک نماینده مجلس؛

سوال از وزیر اقتصاد درباره تخلفات در گمرک کلید خورد

نماینده مردم مهاباد در مجلس از کلید خوردن طرح سوال خود از فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد درباره تخلفات گمرک خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  تسنیم، جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، از طرح سوال خود از فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی خبر داد.

وی با بیان اینکه محور سوال از وزیر اقتصاد درباره تخلفات در گمرکات است، افزود: تخلفات و اقدامات غیرقانونی در گمرکات وجود دارد که وزیر اقتصاد باید با حضور در کمیسیون اقتصادی و جلسه علنی مجلس پاسخگوی تخلفات زیر مجموعه خود باشد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس درباره جزییات سوال خود از فرهاد دژپسند، بیان داشت: آمار‌هایی وجود دارد که نهاده‌های دامی با ارز دولتی وارد می‌شود و قبل از اینکه وزارت جهاد کشاورزی دستور ترخیص آن را دهد از همان گمرک وارد بازار شده و با قیمت  آزاد توزیع می‌شود که همین امر باعث افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ می‌شود.

محمودزاده در همین راستا، ادامه داد: همچنین گزارشاتی وجود دارد که در زمان ثبت، جنس دیگری را ثبت می‌کنند اما جنس دیگری را وارد می‌کنند علاوه بر این گزارشاتی وجود دارد که کالایی که از کشور دیگر وارد ایران شده و باید ترانزیت شود و از کشور خارج شود بعضاً مواردی وجود دارد که این اجناس در ایران باز شده و توزیع می‌شود که نه عوارض گمرکی آن را می‌دهند و از طرفی هم اثر سوء در قیمت‌ها در بازار دارد.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس، با بیان اینکه احتمالا طرح سوال از وزیر اقتصاد در جلسات این هفته کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد، گفت: اگر پاسخ وزیر قانع کننده نباشد، سوال برای بررسی بیشتر به جلسه علنی مجلس ارجاع و وزیر باید با حضور در جلسه علنی پاسخگوی این مشکلات باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مرضیه سروش نژاد
    ۰ ۱

    سلام خدمت وزیر اقتصاد کشور امید وارم حالتون خوب باشد من مرضیه سروش نژاد واز شما خواهشمندم که کمک مالی به من نمایید چون من خیلی خیلی محتا ج به پولم وبشدت در عذابم نیاز های هزینه بر دار زیاد است وتورم هم بالاست ون به هیچ از خواسته هان نمی رسم حتی ابتدایی ترین وضروری ترین خواسته هام نمیرسم امیوارم کمکم کنید مسئولین جواب درست وحسابی به من نمیدهند لطفا کمکم کنید جای دوری نمی دهد لطفا به درخواست من توجه ویژه ای کنید چون حیاتی است ممنونم پاسخم را دهید