کد خبر 491490

عضو هیئت رییسه مجلس؛

تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی ۹۰درصد افزایش یافت

عضو هیئت رئیسه مجلس از بررسی گزارش عملکرد ۶ ماهه مجلس یازدهم از بعد نظارتی در جلسه امروز این هیئت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه عصر امروز این هیئت، گفت: بررسی گزارش عملکرد 6 ماهه مجلس یازدهم از بعد نظارتی در دستورکار اعضای هیئت رئیسه قرار داشت.

وی با بیان اینکه تحقیق و تفحص، سوال، استیضاح و تذکر از جمله ابزارهای نظارتی مجلس است، افزود:در مجلس یازدهم تعداد تحقیق و تفحص‌ها 148 درصد و تعداد سوالات نمایندگان از مسئولان اجرایی نیز 127 درصد نسبت به مجالس پیشین افزایش یافته، تذکرات کتبی و شفاهی وکلای ملت نیز به مسئولان اجرایی در این مجلس 90 درصد افزایش یافته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به حضور و مشارکت فعال نمایندگان مجلس یازدهم در جلسات علنی و کمیسیون‌ها و همچنین رأی گیری‌ها، بیان داشت: 87 درصد نمایندگان مجلس یازدهم در بیش از 90 درصد رأی‌گیری‌ها مشارکت می‌کنند؛ همچنین در این 6 ماهه جلسات مجلس با حضور حداکثری نمایندگان برگزار شده است.

حجت الاسلام سلیمی تاکید کرد: این آمار نشان دهنده پویایی مجلس یازدهم و اینکه نگاه مجلس در پیگیری مطالبات مردم به نحو چشمگیری تغییر کرده و مجلس جدی تر خواسته های مردم را دنبال می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر