کد خبر 481793
رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه مطرح کرد؛

حل ۷۰درصد مشکلات کشور با اصلاح ساختار بودجه

نماینده تربت حیدریه در مجلس گفت: این اصلاح ساختار بودجه با اصلاح چند ماده و تبصره امکان پذیر نیست و یکی از کارهای زیربنایی است که می‌تواند ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی را حل کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن زنگنه رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه در جلسه علنی امروز (یکشنبه 25 آبان) مجلس شورای اسلامی در توضیح این طرح اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین طرح‌ها و احتمالا قوانین مجلس یازدهم همین اصلاح ساختار بودجه است که طی ماه‌های گذشته در کمیسیون برنامه و بودجه با هماهنگی سازمان برنامه و رییس مجلس با صرف وقت بسیار تهیه شده است.

وی با اشاره به سخنرانی های مختلف مقام معظم رهبری درباره ضرورت اصلاح ساختار بودجه، افزود: رهبری در سال 1397 به طور مشخص از مجلس و دولت خواستند که اصلاح ساختار بودجه را در دستورکار قرار دهند، اصلاح ساختار بودجه با اصلاح چند ماده و تبصره امکان پذیر نیست و یکی از کارهای زیربنایی است که می تواند 70 درصد مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی را حل کند.

نماینده تربیت حیدریه در مجلس تصریح کرد: اگر از گام دوم انقلاب، سند چشم انداز 20 ساله و برنامه‌های کلان 5 ساله صحبت می‌کنیم، ظهور و بروز آنها در بودجه است، جهت‌گیری‌های اصلی نظام نیز در بودجه خود را نشان می‌دهد، بنابراین اصلاح ساختار بودجه امری حیاتی است.

زنگنه با بیان اینکه در طول 4 ماه گذشته موضوع اصلاح ساختار بودجه را با تعامل سازمان برنامه، محمد باقر نوبخت و حضور مداوم معاون وی در کمیته پیگیری کردیم، گفت: اصلاح در 12 بند ارائه شده، ما زمان کمی داشتیم هرچند مواد این طرح با هماهنگی دولت تدوین شده و آنها وعده ایجاد زیرساخت‌های اجتماعی را داده‌اند اما با توجه به فرصت محدودی که تا زمان ارائه لایحه بودجه سال 1400 پیش رو داریم، لازم است این طرح باید در اولویت بررسی قرار گیرد.

رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه خاطرنشان کرد: در این طرح به اصلاح منابع، شفافیت منابع، ارتباط مالی شرکت نفت و دولت، اصلاح زیرساخت فروش نفت خام و الزام دولت به ارسال فهرست های مالی و غیره پرداخته شده است.

ارسال نظر