کد خبر 470575

قالیباف در جلسه علنی مجلس:

ما به التفاوت قیمت ارز ۴۲۰۰تومانی به جیب دلالان می‌رود/ ضرورت اصلاح شبکه توزیع کالا

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شبکه توزیع کالا در کشور ما دچار مشکل است و دولت نتوانست این مجموعه را ساماندهی کند و به همین دلیل ارز دولتی به جیب دلالان رفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف پس از تصویب کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی در جلسه علنی امروز، گفت: رأی مثبت مجلس شورای اسلامی به دو طرح جهش تولید و تأمین مسکن و همچنین طرح تأمین کالاهای اساسی نشان دهنده آن است که جهت گیری مجلس به سمت موضوعات اقتصادی است.

در این زمینه بخوانید

موافقت مجلس با کلیات طرح تامین کالاهای اساسی

وی با بیان اینکه مجلس تصمیمات خود را برای ساماندهی وضع مسکن و کالاهای اساسی گرفته است، تصریح کرد: نماینده دولت در جریان بررسی کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی، نکاتی را مطرح کرد که لازم است اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس این موارد را در جزئیات طرح لحاظ کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اصرار ما بر این است که کالاها بین مردم توزیع شود. چرا که اکنون در شبکه توزیع کالا مشکلاتی وجود دارد و دولت نتوانسته آن را ساماندهی کند. زمانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاها تخصیص داده می شد، انتظار می رفت کالاهای اساسی با همان قیمت به دست مصرف کنندگان برسد اما متأسفانه مابه تفاوت ارز تخصیص داده شده با قیمت اصلی به جیب دلالان رفت و مردم کالاهای اساسی را با قیمت بالا خریداری می کنند.

قالیباف گفت: قطعا این ظرفیت وجود دارد که سبد کالا بین مردم توزیع شود و دولت باید این کار را انجام دهد اما جهت بررسی پیشنهادات دیگر نمایندگان، طرح تأمین کالاهای اساسی را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارجاع می دهیم و در اولین فرصت در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر