کد خبر 463938

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

نیروی آموزش و پرورش باید از دانشگاه فرهنگیان تأمین شود

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی انسانی باید از دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی تأمین شود گفت: طبق ماده ۶۳برنامه ششم تأمین نیروی انسانی غیر از این مسیر غیر قانونی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در اجلاس آموزش و پرورش اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان سند بالادستی در این حوزه بر ارتقای آموزش و بکارگیری نیروی انسانی از دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی تأکید دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی باید از این دو دانشگاه تأمین شود زیرا طبق ماده ۶۳ برنامه ششم تأمین نیروی انسانی غیر از این مسیر غیر قانونی است از تدوین یک تفاهمنامه با وزیر آموزش و پرورش به منظور تأمین نیروی انسانی از این طریق خبر داد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه به این رویکرد تخصصی شدن شیوه یاددهی و یادگیری در مجموعه آموزش و پرورش را در پی دارد خواستار توجه نسبت به این مهم شد.

وی با بیان اینکه استراتژی این دو دانشگاه نیز باید تربیت معلم لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تا ۱۰ سال آینده باشد تأکید کرد: اگر نگاه مولد به آموزش و پرورش توسعه یابد، خصوصی‌سازی در این مجموعه متوقف خواهد شد چراکه معتقدم تداوم این روند اقتدار و جایگاه معلم را هدف قرار داده است.

حاجی‌بابایی در پایان با تأکید بر لزوم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تنها راه موفقیت در تمام عرصه‌ها به ویژه آموزش و پرورش به عنوان بنیاد و پایه کشور را در تمرکز بر این مهم دانست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری