کد خبر 460569

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

بررسی طرح ممنوعیت انتصاب مقامات دو تابعیتی

محمد وحدتی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی طرح ممنوعیت انتخاب و انتصاب مقامات و دارای مدیران و مدیران دارای تابعیت مضاعف در دستورکار کمیسیون قرار دارد، گفت: در جلسه اخیر کمیسیون این طرح بررسی و رأی‌گیری در این باره به جلسه بعدی موکول شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی جزئیات طرح ممنوعیت انتخاب و انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف را تشریح کرد.

محمد وحدتی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه بررسی طرح ممنوعیت انتخاب و انتصاب مقامات و دارای مدیران و مدیران دارای تابعیت مضاعف در دستورکار کمیسیون قرار دارد، گفت: در جلسه اخیر کمیسیون این طرح بررسی و رأی‌گیری در این باره به جلسه بعدی موکول شد.

وی در تشریح این طرح اظهار داشت: براساس این طرح مقاماتی که در ماده 71 قانون خدمات کشوری به آن اشاره شده اگر دارای 6 شرط زیر باشند نمی‌توانند برای پست‌های مدیریتی انتخاب و یا انتصاب شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: بر اساس این طرح مقامات و اشخاص عادی در صورتی که دارای تابعیت مضاعف، مجوز اقامت دائمی و یا اقامت بلندمدت بیش از یک سال، مالکیت عرصه و یا اعیان زمینی در کشور‌های دیگر، دارای حساب سپرده مالی در بانک‌های خارجی، عضویت در شرکت‌ها و مؤسسات خارجی و همچنین دارای صرافی در خارج از کشور باشند، نمی‌توانند پست‌های مدیریتی بگیرند.

وحدتی تأکید کرد: همچنین بر اساس این طرح اگر خویشاوندان درجه یک مقامات (پدر، مادر و همسر و فرزندان) آنها نیز دارای 6 شرط ذکرشده باشند نمی‌توانند پست مدیریتی بگیرند.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس تصریح کرد: پس از تصویب این طرح در مجلس و تبدیل شدن به قانون، مقاماتی که دارای این 6 شرط باشند یا باید استعفا دهند و یا باید شروط اشاره‌شده در این طرح را حذف کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری