{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 434278

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود گذشت چهار دهه از انقلاب، هنوز راهبرد توسعه صنعتی در کشور وجود ندارد و برای تحقق جهش تولید نیازمند داشتن چنین برنامه‌ای هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، هادی قوامی با اشاره به اینکه مشکلات بخش تولید زیاد است گفت: پیش از این، مشکلات رونق تولید احصا شده، و حدود ۱۴۰ مورد اقدامات لازم برای رونق تولید، شناسایی شده است.

نماینده مردم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: امسال هم برای تحقق جهش تولید، نیاز است تا راهبرد توسعه صنعتی کشور تعیین شود، متاسفانه خیلی از سرمایه گذاری ها بر اساس آمایش سرزمین نیست و این امر، سبب ایجاد مشکل می شود.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از الزامات برای تحقق جهش تولید، بهبود فضای کسب و کار است، برای اینکه تولید رونق داشته باشد، باید سرمایه گذاری انجام شود و برای جذب سرمایه گذار، باید فضای کسب و کار مناسب باشد.

رییس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای تامین مالی، از ظرفیت بورس و بانک ها استفاده و تلاش کنیم تا تولید در واحدهای صنعتی و تولیدی، به ظرفیت اسمی نزدیک شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین موارد برای کمک به جهش تولید، هزینه دار کردن فعالیت رقیب تولید است، اکنون بازار سکه، ارز و مسکن، به عنوان فعالیت های رقیب تولید به شمار می رود، افرادی در بازار، واحدهای مسکونی را می‌خرند و می فروشند، که این فعالیت، سوداگرانه است.

وی افزود: فعالیت رقیب تولید باید با لحاظ کردن مالیات بر عایدی سرمایه، هزینه دار شود علاوه بر آن، در زمینه مقابله با قاچاق و مدیریت واردات  حتما باید اقدام جدی انجام شود.

رییس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رونق تولید، بازار داخل، باید در اختیار تولید داخل باشد، اکنون بخش زیادی از بازار در اختیار خارجی ها است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری