{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425222

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹از اصلاحات این کمیسیون در لایحه بودجه برای رفع ایراد شورای نگهبان خبر داد و گفت که بر این اساس حداقل حقوق در سال آینده با احتساب تفاوت تطبیق به ۲میلیون و ۸۰۰هزار تومان خواهد رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد خدابخشی اظهار کرد: در پی ایرادات شورای نگهبان به مصوبات بودجه کمیسیون تلفیق بعدازظهر امروز تشکیل جلسه داد و آن چه نهایی شد این بود که تمام افرادی که زیر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند، افزایش ۱۵ درصدی در حقوق‌هایشان اعمال خواهد شد و بعد از آن مبلغی تحت عنوان تفاوت تطبیق به آنها اضافه می‌شود تا حقوق این افراد به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد. بنابراین حداقل حقوق در سال آینده با احتساب تفاوت تطبیق ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: بر اساس این مصوبه کسانی که بین ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تا شش میلیون تومان حقوق می‌گیرند، در سال آینده ۱۵ درصد افزایش حقوق خواهند داشت و ضریب افزایش دیگری هم برای آنها پیش‌بینی شده که اختیار آن با سازمان برنامه و بودجه خواهد بود.

این عضو کمیسیون تلفیق همچنین گفت که بر اساس این مصوبه حقوق‌های بالای شش میلیون تومان در سال آینده مشمول ۱۵ درصد افزایش خواهد شد.

خدابخشی همچنین یادآور شد: شورای نگهبان با استناد به سیاست‌های کلی به مصوبه قبلی مجلس درباره واردات خودروهای سواری و ماشین‌آلات راهسازی از خارج ایراد گرفته بود که کمیسیون تلفیق برای تامین نظر شورای نگهبان این بند را از بودجه حذف کرد.

وی در پایان گفت: پس از اصلاح مصوبات بودجه برای تامین نظر شورای نگهبان منتظر اعلام مجدد این شورا درباره مصوبات جدید تلفیق هستیم.

ارسال نظر

  • کارمند بدبخت
    ۱ ۰

    از 2 میلیون تا 6 میلیون فقط 100 هزارتومن کرایشه بعد اونوقت شما در یک طیف قرارش دادید من اگه 6تومن میگرفتم حاضر بودم2تومنشم به بیت المال برگردونم واقعا این تدبیراتون خجالت آوره مثل سال قبل که پلکانی برعکس اضافه کردید به حقوق های بالا بیشتر مرحمت فرمودیدو اینطوری پول دار پولدارتر و فقیر فقیرتر میشه واقعا برای خودم متاسفام که بخت و اقبالم تو این سرزمین رقم خورد کاش میانمار بودم آتیشم میزدن تا اینکه هرسال ببینم سفره زن و بچم کوچیک تر میشه و تو خجالتشون میمونم.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری