{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 412946

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی سرمایه‌گذاری در بنادر و خطوط ریلی کشور در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سیدابوالفضل موسوی بیوکی با تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون گزارش وزارت راه و شهرسازی درباره بندهای ۴۸، ۵۱ و ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه در ارتباط با واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و کشتیرانی گزارشی را درباره اقدامات انجام شده و ضوابط، معیارها، شاخص‌هایی که در نظر گرفته شده و امتیازاتی که دولت می‌تواند دهد، ارائه دادند.

نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: بر اساس برنامه مدون حدود یک ماه دیگر نسبت به واگذاری ۳۶ بندر در جنوب به بخش خصوصی اقدام می‌شود و شرایط مزایده آنها نیز اعلام خواهد شد. بیش از ۹۰ درصد بار از طریق بنادر وارد کشور می‌شود و ما به همین نسبت از بنادر کشور صادرات داریم. این امر می‌تواند بخش خصوصی را در اداره بنادر وارد کند.

او افزود: در ادامه نیز در خصوص اجرای ماده ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه بحث شد که این ماده نیز به همین مباحث در خصوص خطوط ریلی و واگن های شرکت راه آهن بازمی‌گردد. بر اساس گزارش‌ها در بحث زیرساخت‌ها آن طور که باید و شاید عمل نشده و کمیسیون سازمان بنادر را مکلف کرد تا جلسه‌ای را با مدیران مربوطه راه و شهرسازی، بانک‌ها و صندوق توسعه برگزار کند تا ببینند چه راه حل‌هایی وجود دارد تا در خصوص زیرساخت‌های خطوط ریلی نیز از ظرفیت‌های برنامه ششم توسعه استفاده شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری