کد خبر 530788

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

ارزان‌ ترین خانه‌ های تهران کجاست؟

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت ارزان‌ترین خانه‌هایی که در آژانس‌های املاک تهران فایل شده است، خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ آگهی‌های مسکن که در سایت‌های مختلف درج شده است، قیمت بالای مسکن در محله‌های مختلف را نشان می‌دهد؛ ارقام میلیاردی و بسیار بالایی که از توان بسیاری از خانوارها خارج است؛ اما در میان آگهی‌های میلیاردی، آگهی‌هایی با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان هم دیده می‌شود؛ واحدهایی با متراژ پایین که غالبا در محله‌های جنوبی تهران قرار دارد.  در این گزارش قصد داریم تا به بررسی قیمت برخی از واحدهایی که با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان در آژانس‌های املاک تهران فایل شده است، بپردازیم.

قیمت مسکن

 

لازم به ذکر است قیمت‌ها براساس واحدهای موجود در آژانس‌های املاک تهران بوده و به طور مطلق قیمت مسکن در محله‌های یادشده را عنوان نمی‌کند؛ قیمت مسکن در هر محله با توجه به عواملی متعددی چون سن، امکانات و... متفاوت بوده و اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در این ارقام ندارد.

نواب یکی از محله‌های ارزان قیمت تهران در مرکز این شهر است؛ در این محله می‌توان واحدهای زیادی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت مسکن در تهران دید؛ واحدی 55متری و 20ساله در نواب با قیمت 15میلیون تومان در هر متر مربع و قیمت کل 825میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ همچنین خانه‌ای 51متری و 14ساله در جیحون با قیمت 16میلیون و 500هزار تومان در هر متر مربع فروخته خواهد شد.

سبلان یک محله در جنوب شرق تهران است. خانه‌ای 34متری و 12ساله در این محله متری 21میلیون تومان قیمت گذاشته شد؛ همچنین برای خرید یک دستگاه آپارتمان 35متری  15سال ساخت در جمهوری به 525میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت.

قیمت مسکن برای خرید یک خانه 40متری و 6ساله در محله بریانک 20میلیون تومان برای هر متر مربع اعلام شد. نازی آباد یکی از محله‌های جنوب تهران است و واحدی 41متری و 19سال ساخت در آن متری 17میلیون تومان قیمت خورد.

یک دستگاه آپارتمان 55متری و 11ساله در خلیج فارس 605میلیون تومان و واحدی 44متری و 7ساله در نظام آباد 880میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. واحدهای زیادی در محله‌های یادشده و یا سایر محله‌های جنوبی با قیمتی کمتر از یک میلیارد تومان وجود دارد؛ البته اکثر این واحدها قدیمی و متراژ پایین است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر