کد خبر 562068

ایرپاد ۲ ارزان می‌شود

اپل قرار است در رویداد خود که همین هفته برگزار می‌شود ایرپاد ۳ را معرفی کند، اما اگر در فکر خرید ایرپاد نسل دوم هستید بهتر است چند روز صبر کنید چون قرار است قیمت آن کاهش پیدا کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ کاهش قیمت ایرپاد ۲ چیزی است که تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند و اپل هنوز چیزی در این زمینه رسما اعلام نکرده است.

بر اساس این پیش‌بینی‌ها ایرپاد ۳ با ویژگی‌های جدید معرفی می‌شود اما در عین حال ایرپاد ۲ هم از رده خارج نمی‌شود، بلکه اپل آن را با قیمت پایین‌تر به‌فروش خواهد رساند. تحلیلگر ارشد محصولات اپل  Ming-Chi Kuo می‌گوید بر اساس اعلام منابع مختلف انتظار داریم که با تولید انبوه ایرپاد‌۳ همچنان شاهد ساخت ایرپاد‌۲ هم باشیم.

این تحلیلگر می‌گوید: انتظار داریم اپل دو نوع استراتژی قیمت‌گذاری برای ایرپاد در نظر بگیرد؛ نخست اینکه قیمت ایرپاد‌۳ همان قیمت فعلی ایرپاد‌۲ خواهد بود.

این همان استراتژی است که اپل برای قیمت‌گذاری آیفون هم دنبال می‌کند. استراتژی دوم این است که اپل قیمت ایرپاد‌۳ را از قیمت فعلی ایرپاد‌۲ بالاتر تعیین می‌کند و تغییری در قیمت ایرپاد‌۲ هم نمی‌دهد. ایرپاد پرو در سال ۲۰۱۹ عرضه شد و انتظار نمی‌رود حداقل تا یک‌سال دیگر اپل تغییری در این خط محصول خود ایجاد کند و همچنان به‌تولید آن ادامه خواهد داد.

اپل در رویداد شهریورماه – که روز سه‌شنبه همین هفته برگزار می‌شود – از نسل سوم ایرپاد رونمایی می‌کند که گفته می‌شود ترکیبی از ایرپاد‌۲ و ایرپاد پرو است. انتظار می‌رود که طول ایرپاد۲کوتاه‌تر باشد اما از قابلیت ضد‌نویز – که در ایرپاد پرو دیده می‌‌شود – خبری نخواهد بود. ایرپاد‌۳ احتمالا با یک کیس شارژ فروخته می‌‌شود که قابلیت شارژ بی‌سیم را دارد. قیمت ایرپاد۳ با شارژ بی‌سیم ۱۹۹ دلار و با کیس مجهز به‌اتصال به‌سیم شارژ با قیمت ۱۵۹ دلار فروخته خواهد شد.

با این حال استراتژی فعلی اپل در قیمت‌‌گذاری ایرپادها می‌تواند تغییر کند، چراکه قیمت محصولات رقبا به‌نسبت پایین‌تر است. برای مثال قیمت گلکسی‌بادز‌۲ سامسونگ که مجهز به‌ویژگی ضد‌نویز است ۱۴۹‌دلار است. اکوبادز‌۲ که مجهز به‌ANC است هم ۱۱۹‌دلار قیمت دارد. کاهش قیمت ایرپاد‌۲ می‌تواند به‌اپل برای رقابت نزدیک‌تر با این رقبا کمک کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر