کد خبر 474487

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت آیفون۱۲ در کشورهای مختلف چقدر اسـت؟

بالاترین قیمت آیفون ۱۲ که به تازگی رونمایی شده، در هند، و پایین‌ترین قیمت آن در آمریکا مشاهده می‌شود.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ اپل به تازگی از نسل جدید گوشی‌های آیفون خود رونمایی کرده است. مدل‌های جدید، آیفون 12 و 12 Pro در تاریخ 23اکتبر در دسترس خواهند بود و پیش‌فروش آنها از جمعه ثبت می‌شود.

به گفته این سازنده، از ویژگی‌های جدید قابل توجه آن می‌توان به فناوری 5G، تراشه سریع‌تر و بهبود دوربین حالت شبانه اشاره کرد. آیفون 12 همچنین در قالب مینی جدید در دسترس است، در حالی که می‌توان مدل Pro را در بزرگترین سایز صفحه نمایش آن سفارش داد. هر دو سایز ویژه در تاریخ 13نوامبر عرضه خواهد شد و پیش‌خرید آنها از 6نوامبر آغاز می‌شود.

در ایالات متحده، آیفون 12 به صورت اقساط 33دلار ماهانه به مدت دو سال در دسترس خواهد بود. برای سهولت مقایسه، قیمت مدل استاندارد بدون قرارداد، مبادله یا قفل سیمکارت و شامل مالیات فروش ایالت کالیفرنیا، 943دلار است. با این وجود، قیمت آیفون در ایالات متحده در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین است.

گفتنی است که ژاپنی‌ها نیز از خوش‌شانس‌ترین مشتریان اپل هستند. در این کشور، مدل جدید آیفون با احتساب مالیات برای گوشی 128 گیگابایتی آیفون12، کمتر از 950دلار، و آیفون 12 Pro 64گیگابایتی کمی بیشتر از هزار و 100دلار در دسترس است.

با این حال، مشتریان هندی، قیمت بسیار بالاتری را برای همین گوشی پرداخت می‌کنند. مدل اولیه برای آنها بیش از هزار و 100دلار و مدل Pro هزار و 636دلار آب می‌خورد.

در حالی که قیمت آیفون 11 در بریتانیا و روسیه از بالاترین قیمت‌ها در جهان بود، در مقایسه، قیمت آیفون 12 پایین‌تر است. در قاره اروپا، به عنوان مثال در آلمان و فرانسه، این بار بهای بیشتری پرداخت می‌شود.

در نمودار ارائه شده، قیمت آیفون 12 در کشورهای مختلف را مشاهده می‌کنید؛

آیفون12

بیشتر بخوانید
ارسال نظر