کد خبر 468922

در پی ممنوعیت توسعه شبکه ۵G؛

هواوی سرمایه گذاری در استرالیا را کاهش می‌دهد

مدیر ارشد شرکت هواوی در استرالیا گفت: شرکت هواوی صد میلیون دلار استرالیا (۷۲.۳ دلار) سرمایه گذاری های تحقیقاتی و توسعه ای خود را در استرالیا از زمان ممنوعیت ۵G متوقف کرده و بیش از ۱۰۰۰ شغل را از دست داده است.

به گزارش رویترز، شرکت فناوری هواوی در استرالیا اعلام کرد سرمایه‌گذاری در این کشور و تعداد نیروی کار خود را در بحبوحه پیچیده شدن روابط بین پکن و کامبرا پایین می آورد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، استرالیا در 2018 به خاطر تهدیدات امنیتی، مانع عرضه تجهیزات به شرکت هواوی برای شبکه موبایل 5G آن شد. هواوی این اقدام را سیاسی خواند و از آن انتقاد کرد.

 جرمی میچل، مدیر ارشد شرکت هواوی در استرالیا گفت:« ممنوعیت 5G برای ما به قیمت از دست دادن هزار شغل رده بالا تمام شده است. تعداد کارکنان ما از 1200 به 200 نفر رسیده و در سال آینده پایین تر هم خواهد آمد».

 وی گفت شرکت هواوی صد میلیون دلار استرالیا (72.3 دلار) سرمایه گذاری های تحقیقاتی و توسعه ای خود را در استرالیا از زمان ممنوعیت 5G متوقف کرده است.

هواوی ماه گذشته اعلام کرد حمایت خود از لیگ راگبی استرالیا را یک سال زودتر از حد انتظار برمیدارد.

 روابط دیپلماتیک بین استرالیا و چین در سال جاری میلادی پس از درخواست استرالیا برای تحقیقات مستقل بین‌المللی در مورد منشاء همه گیری ویروس کرونا رو به وخامت گذاشته است.

 پکن از این اقدام استرالیا عصبانی شده و از آن زمان واردات گوشت گاو از این کشور را متوقف کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر