کد خبر 445119

رفع مشکل امنیتی واتس‌آپ

واتس‌اپ با انتشار اطلاعیه‌ای جدید اعلام کرده که مشکل امنیتی مربوط به افشای شماره تماس ۳۰۰ هزار نفر از کاربران این پیام رسان برطرف شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری چند روز پیش اعلام کردند که مشکل و حفره امنیتی جدیدی در پلتفرم اپلیکیشن پیام رسان واتساپ وجود دارد که موجب افشای شماره تماس خیلی عظیمی از کاربران در نتایج جستجوی گوگل می شود.

اما حالا واتساپ با انتشار بیانیه و اطلاعیه ای رسمی و جدید اعلام کرده است که این ضعف امنیتی از پلتفرم این پیام رسان برطرف شده است و کاربران دیگر نگران افشای اطلاعات و حریم خصوصی خود در فضای وب نباشند.

چند روز پیش یکی از محققان امنیتی در صفحه کاربری خود در توییتر عنوان کرده بود که جستجوی عبارتی خاص در گوگل موجب می‌شود که شماره تماس برخی از کاربران واتس اپ در نتایج گوگل نمایان شود و از طریق لینک کوتاهی که برای آنها ایجاد می‌شود به راحتی می توانند با افراد موردنظر مکالمه و چت کنند.

بر اساس گزارش وب سایت تک کرانچ، سخنگوی واتساپ ضمن تشکر از محققان امنیتی در این خصوص خاطرنشان کرده است: قابلیتی که در پلتفرم واتساپ وجود دارد که click to chat نامیده می شود، برای کسب و کارهای کوچک فعال در سراسر  جهان طراحی شده تا به لطف آن لینک کوتاه URL برای خود بسازند و بدین ترتیب با مشتریان خود از این طریق به سادگی در ارتباط باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر