کد خبر 436163

مجوز صادرات کیت تشخیص کرونا صادر شد

معاون علمی فناوری رئیس جمهور از مجوز وزارت بهداشت برای صادرات کیت سرولوژی کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سورنا ستاری در آئین افتتاح سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه‌ای (برج دکتر قریب) که امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه اتفاقات بزرگی در دانشگاه آزاد خصوصاً از زمان روی کار آمدن طهرانچی رخ داده است، گفت: طی سال‌های اخیر یکی از هماهنگ‌ترین تیم‌ها در دانشگاه آزاد در حوزه اقتصاد دانش بنیان، به واقع تیم فعلی است. اینکه دانشگاه آزاد برای تأمین هزینه‌هایش به سمت شهریه تمایلی ندارد و حتی فکر فروش اموال نیست، ارزشمند است.

وی افزود: ۲۰_ ۳۰ میلیون زیربنای دانشگاه آزاد سرمایه آن نیست بلکه جوانان بسیار فعال آن سرمایه دانشگاه را تشکیل می‌دهند.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور اختصاص ۱۰۰ هزار متر مربع فضا در مرکز شهر به حوزه دانش بنیان را حرکتی ارزشمند توصیف کرد و گفت: امروز شاهد افتتاح یکی از سراهای نوآوری بودیم و طی یکی دو ماه آینده بقیه این فضاها آماده خواهد شد؛ این فضاها برای تمام جوانانی که می‌خواهند در شرکت‌ها و استارت آپ ها کار و ثروت آفرینی کنند، مناسب است. به دلیل شیوع کرونا زمان بندی افتتاح این سراها جابه جا شد.

ستاری ادامه داد: محققان دانشگاه آزاد در بسیاری از پروژه‌های طرح کلان، با ما همکاری دارند و به زودی خبرهای خوبی مربوط به اقتصاد دانش بنیان برای مردم داریم. یک دانشگاه با این حجم دانشجو و امکانات باید بتواند یک قطب اقتصادی در کشور باشد. انشاالله این حرکت جدید باعث شود، دانشگاه آزاد تبدیل به یک قطب بزرگ اقتصادی و یکی از بازیگران اصلی در این حوزه شود.

وی در پایان این مراسم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره امکان صادرات اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مرتبط با کرونا به سایر کشورها گفت: در بحث کرونا اتفاقات خوبی در شرکت‌ها افتاد؛ چون شرکت‌ها در حوزه نوآوری کار می‌کنند و نوآوری اصولاً در محدودیت‌ها خودش را نشان می‌دهد.خوشبختانه توانستیم در اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت چه تجهیزات پزشکی و چه محصولات بهداشتی موفق عمل کردیم به طوری که برخی شرکت‌ها خطوط تولید خود را تغییر دادند و اقدام به تولید ماسک و مواد ضدعفونی کردند.

وی با اعلام اینکه وزارت بهداشت اجازه صادرات کیت‌های سرولوژی را صادر کرده است، ادامه داد: اگر شرکت‌های دانش بنیان این اطمینان را دهند که اقلام و تجهیزات پزشکی مورد نیاز را برای مقابله با موج دوم کرونا که احتمالاً در پاییز است، تأمین کنند و وزارت بهداشت مجوز صادرات را بدهد، سایر محصولات نیز صادر خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر