کد خبر 427116

اینترنت رایگان تمدید می‌شود؟

بسته ۱۰۰ گیگ اینترنت ثابت مقابله با کرونا که از هفته آخر اسفند برای کاربران فعال شده بود، با وجود درخواست وزیر ارتباطات تمدید نخواهد شد و از فردا قطع می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مدیر مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات گفت: با توجه به شرایط کشور و اعتبار قابل توجهی که برای درنظر گرفتن اینترنت رایگان کاربران نیاز است، کمیته اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا با درخواست وزارت ارتباطات برای تمدید این بسته‌ها موافقت نکرد. 

سیدجمال هادیان زواره  مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات در توضیح این مساله افزود: آنچه در قالب ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان قبل از سال جدید اعلام شد، در حیطه اختیارات وزیر ارتباطات بود که با هماهنگی و مشارکت اپراتورهای اینترنت ثابت در اختیار مردم قرار گرفت.

وی ادامه داد: اما ادامه این روند نیاز به اعتبار قابل توجهی است. به همین جهت وزارت ارتباطات از کمیته اقتصادی ستاد کرونا درخواست کرد برای تمدید بسته‌های رایگان اینترنت، اعتباری را تخصیص دهند. اما با توجه به شرایطی که در کشور حکمفرماست با درخواست تخصیص اعتبار موافقت نشد. بسته ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان از فردا قطع و دیگر تمدید نخواهند شد.

وزیر ارتباطات مدتی قبل به اپراتورهای ثابت ابلاغ کرد بسته اینترنت رایگانی برای کاربران فضای مجازی درنظر بگیرند تا آن‌ها در خانه بمانند و برای کارهایی مانند دورکاری، آموزش مجازی و سرگرمی هزینه زیادی به خانوار تحمیل نشود. به این ترتیب بسته ۱۰۰ گیگ اینترنت برای کاربران ثابت فعال شد.

درخواست تمدید و ارایه اینترنت رایگان از سوی وزارت ارتباطات به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شد اما کمیته اقتصادی این ستاد با درخواست مطرح شده موافقت نکرد و بسته اینترنت رایگان پس از هفتم فرودین تمدید نخواهد شد.

این بسته‌ها برای دوران قرنطینه خانگی کاربران اینترنت ثابت در نظر گرفته شده بود که روز ۲۹ اسفند به پایان می‌رسید و وزیر ارتباطات آن را تا فردا (هفتم فروردین) تمدید کرده بود. اما درخواست آذری جهرمی برای تمدید مجدد بسته به بن‌بست خورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدمهدی مختاری
  ۲ ۰

  با این سرعت مزخرفش تمدید نشه بهتره

 • mir mani hashemian
  ۵ ۱

  عجب
  ما که چیزی نداریم
  این را هم از ما دریغ داشتند
  انشاالله دولت مقتدرتری روی کار آید

 • Ali
  ۲ ۱

  در تمام قرنطینه ام خوشحال بودم با اینترنت در خانه راهت تر هستم اما اگر قطع شود مجبور میشوم به بیرون از خانه بروم برای کار و اندکی تفریح و الله العلم چه اتفاقی بیوفتد

 • بنده خدا
  ۲ ۰

  تمدید نکنید من فردا دیوار مغاذه هارو لیس میزنم مردمم به این کار دعوت میکنم

 • منصور
  ۲ ۱

  20گیگ اینترنت برای من وهمسرم هنوز فعال نشده‌است

 • ابوالفضل جواهری
  ۲ ۰

  خدایا شکرت چرا از بین اون همه اسپرم وکرومزوم من باید توو ایران به دنیا میومدم