کد خبر 420021

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

وضعیت اسف‌بار برای غول‌های تکنولوژی جهان به دلیل شیوع کرونا/ سقوط سهام شرکت‌های اپل، آمازون، مایکروسافت، فیس‌بوک و گوگل

شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر که نه تنها مردم سراسر جهان را به درماندگی دچار کرده، بلکه با تاثیر روزافزون خود در اقتصاد جهانی و بازارها، سبب سقوط ارزش سهام شرکت‌های بزرگ نیز شده است.

اقتصاد آنلاین مهسا نجاتی؛ بر اساس اطلاعات به دست آمده، شرکت‌های اپل، آمازون، مایکروسافت، فیس‌بوک و گوگل، وضعیت ناگواری را در بازار فروش روز دوشنبه تجربه کردند.

در بحبوحه نگرانی‌های روزافزون به واسطه شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، بازار سهام در سراسر جهان در روز دوشنبه سقوط کرد و بسیاری از سودهای انباشته شده در هفته‌های اول سال 2020 را از بین برد.

گفتنی است که پس از اخبار نگران‌کننده منتشر شده از ایتالیا، کره‌جنوبی و ایران، که طی چند روز گذشته تعداد مبتلایان در این کشورها به ویروس کرونا در حال افزایش بود، با توجه به پیامدهای اقتصادی این ویروس، سبب افزایش نگرانی سرمایه‌گذاران شد؛ زیرا در گذشته امید داشتند که این مسئله محدود به چین باقی بماند.

قابل ذکر است که گروه غول‌های فناوری، در روز دوشنبه، چیزی به ارزش 237 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست دادند و از این پنج شرکت بزرگ، هر کدام بیش از 4 درصد سقوط در ارزش سهام را تجربه کردند.

 در حالی که همه این شرکت‌ها تحت تاثیر رکود اقتصاد جهانی قرار می‌گیرند، باید گفت که اکثر کارشناسان بر این باورند که شرکت اپل، بیشتر در معرض این بحران قرار دارد. چین، نه تنها نقش اساسی در زنجیره تامین این شرکت دارد، بلکه سهم قابل توجهی از درآمد اپل نیز به این کشور وابسته است.

در نمودار ارائه شده، تغییر ارزش بازار شرکت‌های برتر فناوری در تاریخ 24 فوریه را مشاهده می‌کنید؛

وضعیت اسف‌بار برای غول‌های تکنولوژی جهان به دلیل شیوع کرونا

بیشتر بخوانید
ارسال نظر