هواشناسی امروز؛ ادامه بارش برف و باران در برخی مناطق

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش پراکنده برف،باران و وزش باد در برخی مناطق کشور از افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پُرجمعیت طی ۳ روز آینده خبر داد.

هواشناسی امروز؛ ادامه بارش برف و باران در برخی مناطق

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و ارتفاعات شمال کرمان بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

یکشنبه و دوشنبه در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است و روز سه‌شنبه در بخش‌هایی از شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

امروز در مناطقی از جنوب غرب کشور کاهش کیفیت هوا به علت پدیده گردوخاک پیش بینی می‌شود. طی ۳ روز آینده در شهرهای صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

طی ۵ روز آینده در بیشتر مناطق کشور به ویژه نوار شمالی کشور افزایش محسوس دما روی می‌دهد و امروز فردا نیز احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات البرز مرکزی وجود دارد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سه‌شنبه در شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و چهارشنبه علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

طی ۳ روز آینده خلیج‌فارس و از اواخر وقت امروز تا دوشنبه تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

توصیف سامانه: وزش بادشدید، افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: بعدازظهر یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

زمان پایان: ظهر سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۲

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی۱ تا ۱.۵ متر و در نواحی دور از ساحل تا ۲ متر.

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰: دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۱: دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۲: دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: آسیب به تورهای صیادی و قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در ترددهای دریایی، خطر غرق شدن شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و آسیب به شناورهای سنگین.

توصیه: جلوگیری از تردد شناورهای سبک و فعالیت های تفریحی، ممنوعیت عملیات غواصی و شنا، جمع‌آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در ساحل و فراساحل، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت احتمالی به تأسیسات دریایی. 

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر