کد خبر 562302

تحویل ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دز واکسن برکت به وزارت بهداشت

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: فرآیند تولید در فاز دوم کارخانه شفا فارمد از هفته گذشته آغاز شده و این خط تولید واکسن برکت با ظرفیت شش تا هشت میلیون دوز طی چند روز آینده به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سیدمصطفی سیدهاشمی در پویش سالیانه "مشق احسان" در خصوص آخرین خبرها از واکسن " کوو ایران برکت"، اظهار کرد: تولیدات واکسن برکت تا امروز ١٠ میلیون دز بوده است.

وی افزود: از این تعداد بیش از پنج میلیون و ٢٠٠ هزار دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت شده و مابقی این واکسن‌ها نیز پس از طی مراحل تست کیفیت تحویل این وزارتخانه خواهند شد.

آغاز پویش مشق احسان

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: امسال سومین سالی است که پویش مشق احسان برگزار می‌شود و این ایده از سوی ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان ایده مثبت با هدف تأمین لوازم‌تحریر ایرانی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان نیازمند ایجاد شده است.

سیدهاشمی در خصوص جزئیات پویش امسال افزود: امسال از سوی ستاد اجرایی فرمان امام ٢۵٠ هزار بسته نوشت‌افزار با سرمایه ۵۰ میلیارد تومان برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی تهیه شده و حدود ۷۰ هزار بسته هم از طریق مشارکت مردمی تأمین شده است.

وی خاطرنشان کرد: لوازم‌تحریر تهیه شده تماماً ساخت داخل است و با تهیه آن، ایجاد اشتغال برای کارگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل نیز صورت گرفته است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ارزش هر بسته نوشت‌افزار ٢٠٠ هزار تومان برآورد شده است.

توزیع نوشت‌افزار ایرانی بین دانش‌آموزان نیازمند

وی در خصوص توزیع این اقلام تصریح کرد: هزار گروه جهادی آموزشی توسط بنیاد احسان در سراسر کشور شناسایی و انتخاب شده‌اند که این گروه‌های جهادی بسته‌های لوازم‌التحریر را در مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار توزیع می‌کنند.

بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر را در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع کرده است.

در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و به همت بنیاد احسان، پویش سالیانه "مشق احسان" با هدف توزیع نوشت‌افزار ایرانی بین دانش‌آموزان نیازمند کشور آغاز به کار کرد.

پویش ملی "مشق احسان" صبح امروز در مراسمی با حضور معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد احسان در یکی از مساجد محله محروم هرندی تهران آغاز به کار کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر