کد خبر 556227

افزایش دما در نیمه غربی کشور

کارشناس هواشناسی گفت: از امشب تا پایان هفته در شرق کشور، وزش باد شدید و در نیمه غربی کشور، افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان این‌که در برخی نقاط کرمان، ارتفاعات و شمال هرمزگان، ارتفاعات جنوب سیستان‌وبلوچستان، جنوب و شرق فارس رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت، گفت: همچنین در نیمه غربی مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی، استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

او اظهار کرد: در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: روز چهارشنبه در گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی و روز پنجشنبه هم در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ خواهد داد.

کارشناس هواشناسی یادآور شد: در روزهای جمعه و شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

ضیائیان تصریح کرد: تا پایان هفته در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ می دهد که در برخی مناطق همراه با گردوخاک خواهد بود.

او ادامه داد: برای شرق خراسان‌جنوبی و منطقه زابل هم طی این مدت در برخی ساعات طوفان و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. در این مدت دمای هوا نیز در نیمه غربی کشور به طور نسبی افزایش خواهد یافت .

کارشناس هواشناسی بیان کرد: از چهارشنبه بعدازظهر تا جمعه، به‌سبب افزایش سرعت باد در کشور عراق، پدیده گرد و خاک در برخی ساعات برای استان‌های خوزستان و ایلام دور از انتظار نیست.

او درباره آب‌وهوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین دمای تهران به ۳۷ درجه و کمترین آن به ۲۶ درجه می رسد .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر